Úvod Quanta WHITE Pure i9.2: Nový robotický vysávač od Electroluxu využíva laser a kamery

Pure i9.2: Nový robotický vysávač od Electroluxu využíva laser a kamery

356
Pure i9.2
Nový robotický vysávač nadväzuje na predchodcu Pure i9.

Nový robotický vysávač Pure i9.2 nadväzuje na model Pure i9. Vydrží však dlhšie, je výkonnejší a má novú nabíjaciu stanicu

Jednou z veľkých výhod nového robotického vysávača  je, že pred vysávaním nie je potrebné odstraňovať žiadne predmety z podlahy. Laserový a kamerový systém, ktorý je súčasťou jeho navigácie 3D Vision, mapuje miestnosť, sníma polohu nábytku a ďalších objektov. Pracuje s miliónom meraní za sekundu, čím získava presné a jasné informácie o každej miestnosti. Má špecifický trojuholníkový tvar, čo mu uľahčuje prístup do rohov jednotlivých miestností.

Vysávač možno ovládať a programovať pomocou mobilnej aplikácie, samozrejme, potrebujete na komunikáciu s ním a na vzdialenú kontrolu prístup na internet, resp. wi-fi. Mobilná aplikácia vás priebežne informuje o stave upratovania v jednotlivých izbách.

Okrem toho v nej možno vytvoriť a ohraničiť zóny, v ktorých sa má, alebo naopak nemá upratovať. Takto odpadá nutnosť používať na tento účel prenosné virtuálne steny.  Pokiaľ ide o prednostné vysávania, možno nový Electrolux nastaviť napríklad tak, že v kuchyni pod jedálenským stolom bude vysávať každý deň, iné miestnosti každý druhý.

Efektívny pohyb

Robotický vysávač si pre efektívne vysávanie mapy miestností nielen vytvorí, ale aj pamätá – vie si zapamätať až tri miestnosti, môžu byť pritom aj na rôznych poschodiach, takže nemusia byť v rovnakom priestore, ako dobíjacia základňa. Tieto mapy slúžia na to, aby robot dokázal vysávať nielen účinne, ale aj rýchlo. Využíva pritom extra veľkú kefu, ktorej súčasťou sú tiež gumené lamely, ktoré zabezpečujú skvelú účinnosť na kobercoch aj tvrdých podlahách.

Vďaka vysokokapacitným akumulátorom dokáže nonstop vysávať až 120 minút, samozrejme v závislosti od povrchu a znečistenia. Na kobercoch to bude napríklad výrazne menej, než na parketách alebo dlažbe.

Čítajte viac:

Chceli by ste pod stromček robotický vysávač? Pozrite si 15 dôležitých vecí, na ktoré by ste pri rozhodovaní mali myslieť

Ak by sa počas režimu vysávania vybil, vráti sa sám do nabíjacej stanice. Vďaka inteligentnému systému nabíjania sa však nabije len do tej miery, aby bol schopný naplánované upratovanie dokončiť, pričom pokračuje v práci presne tam, kde prestal. Po dokončení upratovania sa opäť vráti do stanice a dobije sa.

Robotický vysávač Electrolux Pure i9.2 je už v predaji, jeho cena sa pohybuje okolo hranice 700 eur.

Electrolux Pure i9.2 – základná špecifikácia