Úvod Mobily Revolučný skladací mobil od Samsungu je už na Slovensku. Vieme cenu

Revolučný skladací mobil od Samsungu je už na Slovensku. Vieme cenu

1651
Galaxy Z Flip
Kĺbová konštrukcia je prakticky neviditeľná.

Smartfón Galaxy Z Flip so skladacím skleneným displejom s uhlopriečkou 6,7 palca sa v zloženom stave bez problému zmestí do dlane.

Medzi ďalšie prednosti patrí originálna konštrukcia skrytého kĺbu a celkom nové, na mieru urobené užívateľské rozhranie. Galaxy Z Flip v zloženom stave nie je väčší ako bežná peňaženka. Ak ho otvoríte a uhlopriečka displeja sa skoro zdvojnásobí na 6,7 ​​palca, pomer strán je potom 21,9:9 (rozlíšenie 2636 x 1080, 425 ppi).

Galaxy Z Flip
Zložený sa vojde do dlane.

Smartfón  je vybavený konštrukciou skrytého kĺbu. Základom je technológia s dvoma vačkami, vyrobenými tak, aby bol v otvorenom aj zavretom stave stabilný a skladacia konštrukcia nebola na pohľad vôbec poznať. Otvoriť ho možno prakticky v ľubovoľnom uhle, podobne ako notebooky. Keď prístroj stojí na nejakej ploche bez podpery, displej sa automaticky rozdelí na dve polovice, každá z nich má uhlopriečku 4 palce, teda 10,3 cm.

Na hornej polovici si potom môžete prezerať fotografie, videá a ďalší obsah, dolná polovica slúži na ovládanie. Na hornom displeji si môžete napríklad púšťať klipy z YouTube a na dolnom vyhľadávať ďalšie videá, čítať popisy alebo písať komentáre. Keďže dokáže stáť bez opory, možno s ním fotografovať aj bez statívu a využívať zaujímavé uhly. V zavretom stave môžete rýchlo jednou rukou urobiť kvalitné selfie pomocou 10 Mpix fotoaparátu na zadnej strane. Predný má 12 Mpix a je širokouhlý.

Galaxy Z Flip ponúka optimalizovaný duálny batériový systém (3300 mAh), ktorý má vyšší výkon a pritom nezaberá viac priestoru. Umožňuje káblové aj bezdrôtové dobíjanie.

Smartfón využíva operačný systém Android 10, má 8 GB RAM a 256 GB užívateľskej pamäte a poháňa ho 7㎚ 64-bit 8-jadrový procesor. Váži 183 gramov a zavretý má rozmery len 73,6 x 87,4 x 17,3 mm. Keď ho otvoríte, rozmery sa zväčšia na 73,6 x 167,3 x 7,2 mm.

Model Galaxy Z Flip bude na Slovensku k dispozícii u vybraných predajcov elektroniky od 21. 2. K dispozícii bude v dvoch farebných prevedeniach: Čierna (Black Mirror) a Fialová (Purple Mirror). Zákazníci si môžu smartfón predobjednať až do 20. 2. za odporúčanú cenu 1 480 Eur. Súčasťou kúpnej ceny smartfónu je aj ročné poistenie, vďaka ktorému má zákazník nárok na jednu poistnú udalosť so spoluúčasťou len 109 Eur. (Bližšie informácie o spôsobe aktivácie poistenia a jeho podmienkach nájdete na  www.samsung.com/sk/support/galaxy-premier-service).