Úvod Quanta WHITE Bosch Indego M 700 a Indego M+ 700 – robokosačky do väčších...

Bosch Indego M 700 a Indego M+ 700 – robokosačky do väčších záhrad

196
indego

Nové robotické kosačky Indego sú určené pre stredne veľké a veľké záhrady sú až o 40 percent rýchlejšie vďaka systematickému koseniu v paralelných dráhach

Bosch Indego M 700 a M+ 700 sú robotické kosačky pre trávnaté plochy do 700 metrov štvorcových. Ako jedna z prvých robotických kosačiek na trhu používa Indego senzory a software pre mapovanie záhrady a presné meranie plochy trávnika.

Inteligentný navigačný systém „LogiCut“ umožňuje systematické kosenie v paralelných dráhach na základe zhromaždených údajov. Indego M 700 a M+ 700 kosia až o 40 percent rýchlejšie než robotické kosačky pracujúce na náhodnom princípe. Vďaka programu „LogiCut“ kosačky vedia, ktoré oblasti už kosili a ktoré ešte musia byť pokosené. To šetrí energiu a je šetrné k trávniku, pretože náhodné opakované prechádzanie rovnakej oblasti môže viesť k trvalému poškodeniu.

Bezuhlíkové motory zvyšujú efektivitu a životnosť kosačky. Vytvárajú menej tepla, čo šetrí energiu. Ďalšou novinkou je, že robotické kosačky sú napájané vymeniteľným 18 V akumulátorom z batériového systému „Power for All“. V prípade potreby môže užívateľ akumulátor sám jednoducho vybrať a vymeniť. Návšteva servisného strediska nie je nutná.

Indego M 700 a Indego M+ 700 kosia úplne nezávisle v definovanej oblasti, ktorá je vymedzená ohraničujúcim káblom. Presným meraním veľkosti a tvaru trávnika ponúka Bosch užívateľovi ďalšiu pridanú hodnotu. Indego určuje ideálny cyklus kosenia na základe skutočnej veľkosti trávnika. Počet, dni, čas a doba kosenia sú automaticky stanovené s ohľadom na skutočnú veľkosť trávnika, sekanú plochu, na dobu využitia batérie, potrebné doby nabíjania a prestávky, ktoré je potrebné dodržiavať, napríklad poobedňajší pokoj alebo víkendy. Táto inteligentná funkcia kalendára zbavuje používateľov nutnosti vykonávať ručné programovanie.

Pomocou funkcie „SmartMowing“ zohľadňuje Indego M+ 700 také faktory, ako je rast trávy, teplota a zrážky. Vďaka tomu je trávnik vždy optimálne udržiavaný. Do oboch robotických kosačiek je tiež integrovaná funkcia „MultiArea“: v pruhoch kosia oddelené záhradné plochy pomocou druhej dokovacej stanice, napríklad pred a za domom.

Obe kosačky disponujú tiež funkciou kosenia okrajov, ktorú je možné teraz prispôsobiť potrebám užívateľa. Pred kosením trávnika kosia pozdĺž vonkajšieho ohraničujúceho kábla a nasledujú ho do zadnej časti dokovacej stanice. Novinkou je, že si užívateľ môže zvoliť, či bude kosiť hranu jedenkrát za celý proces kosenia, pri každom druhom procese alebo vôbec. To poskytuje možnosť úspory energie a času. Pri kosačkách Indego M 700 a Indego M+ 700 Bosch tiež vsádza na umelú inteligenciu (AI): Bosch pri robotických kosačkách používa strojové učenie pre zlepšenie detekcie prekážok na trávniku.

Spustiť, pozastaviť alebo vrátiť kosačku do dokovacej stanice – to všetko je  možné pomocou hlasového ovládania Amazon Alexa. Ďalšiu možnosť pre riadenie robotickej kosačky a prispôsobenie starostlivosti o trávnik vašim vlastným potrebám ponúka prepojená platforma IFTTT na www.ifttt.com: Milovníci záhrady tu môžu prepojiť svoj model Connect s viac než 700 produktmi a službami. Okrem toho sú oba modely Indego prezentované v novom dizajne. Indego M 700 a Indego M+ 700 sú v predaji od tohto mesiaca za 1099, respektíve 1299 EUR.