Úvod Ostatné Rodičia, neklesajte na duchu. Dyson má pre vás päť tipov ako zabaviť...

Rodičia, neklesajte na duchu. Dyson má pre vás päť tipov ako zabaviť seba aj svoje deti.

16

Päť originálnych experimentovv, ktoré možno zvládnete aj doma

Vzhľadom na súčasnú situáciu so zatvorenými školami a obmedzeným možnosťami úniku do prírody sa učenie z domu sa stalo asi najväčšou aktuálnou výzvou pre všetkých rodičov na celom svete. Nadácia Jamesa Dysona pomáha v boji proti nude súborom 44 vedecko-technických výziev. Vyberáme päť z nich, ktoré spoľahlivo potrápia ale aj zabavia. Stačí kliknúť na nižšie uvedené linky, kde je ku každému z projektov rozumiteľne vysvetlený fyzikálny princíp na základe ktorého funguje, alebo ho bolo možné vytviriť. Nečo podobné môžete skúsiť aj so svojimi deťmi.

  1. Kartónová loď

Zaujímalo vás niekedy, prečo sa lode s hmotnosťou tisícov ton nepotopia? Zistite to a vyskúšajte svoje zručnosti v oblasti dizajnu a zároveň aj vynálezov vytvorením lode z domácich potrieb.

  1. Golden Gate zo špagiet

Most Golden Gate Bridge v San Franciscu je jednou z najznámejších štruktúr, aké boli kedy postavené. Vy máte šancu si ho postaviť doma – zo špagiet.

  1. Preteky balónových áut

Stačí vám balón, plastový pohár, slamky, nite a gumové pásy. Vlastné pretekárske auto zvládnete vyrobiť aj vy doma!

  1. Kartónové bludisko

Opäť vám bude stačiť iba kartón a lepiaca páska. Pozrite sa, ako inžinieri spoločnosti Dyson urobili to isté iba s využitím súčiastok zo strojov Dyson.

  1. Periskop hore!

Túžili ste už niekedy vidieť aj za roh? Zoznámte sa s fungovaním zrkadiel a vytvorte si jednu z najstarších špionážnych pomôcok – periskop.