Úvod Aplikácie, softvér a služby Rodičia si výsledky Testovania 5 môžu pozrieť aj v internetovej žiackej knižke

Rodičia si výsledky Testovania 5 môžu pozrieť aj v internetovej žiackej knižke

23
Testovanie 5
Výsledky Testovania 5 sú aj v internetových žiackych knižkách - musia to však umožniť školy.

Testovanie 5 – Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM)  umožňuje školám odosielať výsledky testov z matematiky a vyučovacieho jazyka rodičom piatakov prvýkrát prostredníctvom internetových žiackych knižiek.

Od 19. decembra 2019 využívajú základné školy na sprístupnenie výsledkov celoslovenskej kontrolnej akcie Testovania 5 2019 novú službu v internetovej žiackej knižke.

„V uplynulých dňoch už viac než 700 základných škôl odoslalo približne 25 000 žiakom výsledky Testovania 5 prostredníctvom elektronickej žiackej knižky. Je to asi polovica základných škôl zapojených do celoslovenského Testovania 5 2019,“ uviedla riaditeľka NÚCEM Romana Kanovská. „V spolupráci s poskytovateľmi školských informačných systémov, aScAgenda a eŠkola umožňujeme školám takto rýchlo a efektívne sprístupniť otestovaným piatakom a ich rodičom výsledky testov z matematiky a slovenčiny, resp. maďarčiny,“ doplnila Kanovská.

Čítajte viac: 

Aj deti do 15 rokov budú musieť mať občiansky preukaz – kvôli elektronizácii zdravotníctva

Školy, ktoré nový spôsob odosielania výsledkov piatakov nestihli zrealizovať pred odchodom na vianočné prázdniny, tak môžu urobiť v priebehu januára. Bližšie informácie, ako majú školy postupovať, ak chcú rodičom elektronickou formou sprístupniť výsledky Testovania 5, sú uvedené na tomto odkaze.

Kompletné výsledkové listiny škôl a jednotlivých žiakov bude NÚCEM posielať školám elektronickou formou v druhej polovici januára 2020. Školy dostanú aj podrobné informácie o tom, s akou úspešnosťou odpovedali na jednotlivé otázky v testoch ich žiaci v porovnaní s celoslovenským priemerom. Celoslovenské výsledky Testovania 5 2019, regionálne porovnania a analýzy NÚCEM zverejní na konci januára 2020.