Úvod História a výročia Sennheiser oslavuje. Pozrite si ich slávne produkty a slúchadlá za 50-tisíc

Sennheiser oslavuje. Pozrite si ich slávne produkty a slúchadlá za 50-tisíc

92
Sennheiser

Nebudeme veľmi preháňať, ak povieme že nemecká spoločnosť Sennheiser pomáha formovať budúcnosť zvuku už od svojho vzniku. Teraz oslavuje 75 rokov svojej existencie. Pozrite si ich produkty, ktoré sa zapísali do histórie.

Práve ich inovatívne produkty a riešenia pomáhajú už dlhé roky vytvárať i reprodukovať vynikajúce zvukové zážitky po celom svete. Počas svojho výročia bude Sennheiser dávať hlas ľuďom, ktorí sa rovnako podieľajú na vytváraní tých čarovných zvukov a zároveň poďakuje všetkým fanúšikom zaujímavými akciami, súťažami a rôznymi špeciálnymi edíciami svojich produktov.

Tu to celé začalo

Priekopnícky étos firmy a prenášal z jednej generácie na ďalšiu. Všetko sa to začalo v roku 1945, keď Fritz Sennheiser založil spoločnosť Sennheiser, pričom dnes by sme o ňom mohli pokojne hovoriť ako o typickom startupe. Nezačalo to síce v garáži – ako väčšina amerických príbehov, ale na statku neďaleko mesta Hannover.

Legendárny model HD 414

Fritz Sennheiser veľmi rýchlo objavil vznikajúce obchodné príležitosti, pričom využíval znalosti a zručnosti, ktoré získal v predchádzajúcej vedeckej kariére. Reagoval v podstate na vysoký dopyt po meracích prístrojoch a mikrofónoch.

Prvý mikrofón spoločnosti Lab W – model MD2

V roku 1947 sa spoločnosti „Lab W“ podarilo preniknúť do sveta zvuku uvedením prvého vlastného mikrofónu. Bol to však iba začiatok príbehu inovácií a hľadania nových nápadov. Prvý „brokovnicový“ mikrofón nasledoval v roku 1956 a o desať rokov neskôr prvé otvorené slúchadlá, model HD 414, ktoré spôsobili na trhu skutočnú revolúciu.

Osemdesiate roky odštartovali internacionalizáciu rodinného podniku pod vedením prof. Dr. Jörga Sennheisera. Vznikla vtedy prvá obchodná dcérska spoločnosť Sennheiser vo Francúzsku, dnes má Sennheiser 21 dcérskych spoločností po celom svete. Počas tohto rozmachu v roku 1991 vytvorila už medzinárodná firma ešte viac slávnych výrobkov, vrátane najlepších slúchadiel na svete – legendárneho modelu Orpheus.

Sennheiser
Tieto slúchadlá Orpheus z roku 2015 boli na trh uvedené s cenou, prevyšujúcou 50-tisíc eur.

Početné patenty a ocenenia počas 75-ročnej histórie – vrátane ocenení ako Emmy, Grammy a mnohých ďalších  dokazujú, že zákazníci ako aj odborníci oceňujú práve špičkové technológie a inovatívnosť.