Úvod Quanta WHITE GardenPump 18: Bosch rozširuje ponuku zariadení, ktoré možno využívať s rovnakým...

GardenPump 18: Bosch rozširuje ponuku zariadení, ktoré možno využívať s rovnakým akumulátorom

109
GardenPump 18

Ponuku zariadení, kompatibilných s 18-voltovým akumulátorovým systémom Bosch rozšíril o prvé akumulátorové vodné čerpadlo GardenPump 18, vhodné pre zásobníky na dažďovú vodu s objemom až tisíc litrov.  A pridáva aj novú uhlovú brúsku.

Bosch ponúka majstrom a hobby záhradníkom s 18-voltovým akumulátorovým systémom „Power for All“ najväčšiu škálu zariadení na trhu – je to jediný systém, ktorý kombinuje spotrebiče pre domácich majstrov, záhradu a domácnosť. Teraz do neho pribudne akumulátorové čerpadlo GardenPump 18.

S jedným a tým istým 18 voltovým akumulátorom môžete prevádzkovať viac ako 30 prístrojov. Na výber sú skrutkovače, brúsky a uhlové brúsky, priamočiare píly, nožnice na ploty, kosačky na trávu, nízkotlakové mobilné čističe a vysávače. K nim sa dnes pridáva aj úplná novinka – čerpadlo na dažďovú vodu. Netreba tak žiadne ďalšie akumulátory a nabíjačky a súčasne ušetria miesto aj peniaze.

Bosch Gardenpump 18

Vďaka prvému akumulátorovému čerpadlu na dažďovú vodu od spoločnosti Bosch sa teraz milovníci záhrad môžu rozlúčiť s namáhavým a časovo náročným zavlažovaním pomocou krhiel – a všetko počínajúc ružami až po mrkvu polievať udržateľnou vodou z dažďového sudu. GardenPump 18 je vhodný pre všetky bežné modely zásobníkov vody s objemom až 1 000 litrov, má kohútik pre štandardné zásuvné spojky záhradnej hadice a má dosah 25 metrov. Vďaka veľkému množstvou dopravovanej vody a vysokému výkonu na rozstrekovanie je možné zavlažovať aj zavesené koše až do výšky dvoch metrov alebo čistiť záhradný nábytok a cesty.

Ak má zo vzácnej vody profitovať aj trávnik, môže byť čerpadlo pripojené k postrekovaču alebo zavlažovaciemu systému. GardenPump 18 má aj integrovanú antisifónovú zástrčku: Tá pri zastavení čerpadla automaticky privádza vzduch do pripojovacej hadice, takže voda nemôže nechtiac vytiecť. Riadiaca jednotka akumulátora odolná proti striekajúcej vode môže byť pripevnená na vhodnú stenu alebo priamo na nádrž. Priehradka na akumulátor je uzavretá vodotesným krytom.

Bosch Gardenpump 18

V závislosti na aplikácii a požadovanej dobe prevádzky je možné GardenPump 18 prevádzkovať s akumulátormi od 2,0 do 6,0 Ah. Akumulátor 2,5 Ah umožňuje prevádzku po dobu 30 minút. S výkonom čerpadla jedenásť litrov za minútu akumulátor zvládne 330 litrov – čo je viac ako priemerný objem nádrže 250 litrov. Ovláda sa pomocou LED displeja riadiacej jednotky: zapínanie a vypínanie, nastavenie požadovaného času alebo odpočítavanie stavu akumulátora. Jednoducho a pohodlne.

Uhlová brúska

Druhá novinka prichádza s novou konštrukciou a výkonným motorom. Uhlová brúska AdvancedGrind 18 je ideálna na brúsenie, rezanie, kefovanie a leštenie kovov, kameňa, betónu a dlažby. Od porovnateľných konkurenčných modelov sa vyznačuje funkciou softštartu a predvoľbou plynulej rýchlosti. Funkcia softštartu postupne zvyšuje výkon uhlovej brúsky – nespustí sa okamžite plnou rýchlosťou. To poskytuje väčšie pohodlie a presnosť pri práci.

Rýchlosť sa upravuje elektronicky v závislosti na aplikácii a materiále. Po vypnutí prístroja sa kotúč zastaví počas dvoch sekúnd vďaka integrovanej funkcii brzdenia. Ochrana proti reštartu zabraňuje nekontrolovanému spusteniu po výpadku napájania. Ďalšia výhoda, ktorá domácim majstrom uľahčuje použitie: Rýchla a jednoduchá výmena kotúča bez náradia za menej ako 12 sekúnd. Rýchloupínaciu skrutku je možné zafixovať stlačením tlačidla a príslušenstvo tak môžete rýchlo a ľahko uvoľniť a znovu upevniť.

Oba prístroje sú už v predaji. GardenPump 18  (čerpadlo vrátane vodného filtra, riadiacej jednotky akumulátora, pripevnenia na stenu a do nádrže, pripájacieho kábla a hadice, vedenia hadice s antisifónovou zástrčkou – bez akumulátora a nabíjačky) stojí 99,99 EUR. Čerpadlo vrátane vodného filtra, riadiacej jednotky akumulátora, pripevnenia na stenu a do nádrže, pripájacieho kábla a hadice, vedenia hadice s antisifónovou zástrčkou, akumulátora 2,5 Ah a nabíjačky AL 1810 CV stojí 149,99 EUR. No a AdvancedGrind 18, teda uhlová brúska bez akumulátora a nabíjačky stojí 129,99 EUR.