Úvod Aplikácie, softvér a služby Rýchlosť prehrávania znižuje aj Facebook a Instagram

Rýchlosť prehrávania znižuje aj Facebook a Instagram

16
Facebook

Veľkí poskytovatelia online obsahu sa snažia zachovať stabilný internet, aj keď mnoho ľudí pracuje z domu. Preto znižujú prenosové rýchlosti. Pridáva sa aj Facebook.

Len pred pár dňami sme písali, že streamovacie spoločnosti YouTube a Netflix znížia v Európe na najmenej nadchádzajúcich 30 dní kvalitu prenosu, aby predišli preťaženiu internetu a dokázali ďalej používateľom poskytovať svoje služby. Informovala o tom spravodajská televízia CNN s tým, že obe služby zažívajú vďaka karanténnym obmedzeniam platným v Európe bezprecedentný nápor záujmu.Teraz sa k nim pridáva aj Facebook a Instagram.

Facebook počas súčasnej pandémie v Európe dočasne zníži rýchlosť streamingu videí na svojich platformách a tiež na sociálnej sieti Instagram. Hovorca firmy to oznámil v Bruseli. Facebook chce týmto krokom, rovnako ako aj YouTube  aNetflix, predísť preťaženiu siete, ktoré by mohlo byť vyvolané vyšším využívaním internetu pri práci miliónov ľudí z domova. Ako dlho bude tento stav trvať, spoločnosť nespresnila, zrejme však pôjde, podobne ako ri YouTube a Netflixe, inimálne o 30 dní.

“S našimi partnermi pracujeme na tom, aby sme zvládli akékoľvek problémy s priepustnosťou siete počas obdobia, kedy zaznamenávame zvýšený prevádzku. Chceme ľuďom zabezpečiť, že budú cez Facebook a jeho aplikácie a služby spojení,” uviedol hovorca.

Čítajte viac: Takis BioTech sa pripravuje na predklinické testy vakcíny proti koronavírusu

Facebook sa začiatkom mesiaca pripojil k technologickým spoločnostiam, ktoré oznámili, že chcú pomôcť obmedziť ekonomické škody spôsobené koronavírusom. Poskytne 100 miliónov v podobe hotovostných grantov a úverových kreditov pre 30 000 malých podnikov vo viac ako 30 krajinách.