Úvod Quanta BLACK Samsung a jeho nové “Sero”, rotujúci televízor, zrkadliaci mobily

Samsung a jeho nové “Sero”, rotujúci televízor, zrkadliaci mobily

32
sero

Novinka “Sero” má schopnosť meniť medzi horizontálnym a vertikálnym zobrazením rovnako, ako sú užívatelia schopní otáčať svoje smartfóny alebo tablety

Sero je kórejský výraz pre vertikálne a v podstate vystihuje funkcionalitu novej televízie, ktorá sa prispôsobuje čoraz vyšším nárokom spotrebiteľov. Novinka má schopnosť otáčať sa medzi vodorovnými a zvislými orientáciami rovnako, ako sú užívatelia schopní otáčať svoje smartfóny alebo tablety. Sero je určené mladším používateľom so záujmom o zážitky zo sledovania, aké sa nachádzajú napríklad na ich mobilných zariadeniach. Samotný televízor je tak plne optimalizovaný pre obsah sociálnych médií, streamingové služby alebo hranie hier, pričom jeho vzhľad aj funkcionalita sú dôsledkom rozsiahleho spotrebiteľského prieskumu.

Tradičný vizuálny obsah ako napríklad fotografie a videá sa zväčša generuje v horizontálnych formátoch. V posledných rokoch si však užívatelia zvykli najmä vďaka svojim smartfónom využívať sociálne médiá alebo hry vo zvislej orientácii, prípadne sa podieľať sa na rastúcom trende zaznamenávania hudobných videí či koncertných záberov rovnako vo vertikálnej orientácii.

Počas rozsiahleho prieskumu verejnej mienky samotný tím pre plánovanie produktov musel tieto trendy vziať do úvahy. Samsung Sero je prvý televízor vybavený automatickým otočným displejom, ktorý umožňuje prepínanie medzi horizontálnou alebo vertikálnou orientáciou v súlade s obsahom, ktorý zobrazuje. Sero je prvým svojho druhu a stanovuje nové štandardy vo všetkých oblastiach svojej tvorby, od hardvéru po softvér a ďalej.

Jednou z vynikajúcich vlastností modelu Sero je jeho schopnosť zrkadlenia smartfónov. Tím z výskumu a vývoja intenzívne pracoval na realizácii tejto technológie bez akýchkoľvek prekážok. Jednoduchým klepnutím svojim smartfónom kdekoľvek na obrazovke „Sera“ používatelia spustia automatické zrkadlenie vďaka funkcii nazývanej Tap View.

Čo robí Sero výnimočným je to, ako sa dokáže plynulo otáčať, aby zodpovedalo orientácii vášho smartfónu pri zrkadlení obsahu.

Dôraz aj na zvuk

Na rozdiel od iných televízorov sú reproduktory tohto modelu umiestnené pod vertikálnym stojanom. Reproduktor subwoofera je podporovaný pasívnym žiaričom, ktorý ponúka viac rezonancie a hlbšie a bohatšie basové zvuky.

Pri prehrávaní videí, hier a hudby poskytujú reproduktory  živý a jasný zvuk, pretože sú umiestnené vpredu a vysielajú zvuk priamo na poslucháčov. Sero ponúka konfiguráciu kanálov 4.1 a výkonný, 60 W výstup vďaka čomu nepotrebuje dodatočnú zvukovú podporu. Sero je sebestačný produkt aj pokiaľ ide o jeho umiestnenie na rozdiel od iných televízorov, ktoré vyžadujú montáž na stenu alebo umiestnenie na stojan.

Pri návrhu sa bral do úvahy každý aspekt, od toho, ako vyzerá Sero, keď sa otáča vo zvislej aj vodorovnej orientácii, až po to, ako strany fungujú, keď sa otáča – dokonca aj jeho minimalistický zadný dizajn. Sero sa tak hodí do každej miestnosti v dome, nielen do obývacej izby. Samsung svoje nové „Sero“ predstavil na domácom trhu už v minulom roku, kde vyvolalo veľký záujem. Uvidíme, kedy dorazí a v akej podobe aj na náš trh.