Úvod Mobily SpaceSelfie: Samsung Galaxy S10 5G mieri do vesmíru. Pozrite sa, ako ho...

SpaceSelfie: Samsung Galaxy S10 5G mieri do vesmíru. Pozrite sa, ako ho museli upraviť

30
SpaceSelfie - umožní záujemcom spraviť si selfie skutočne z stratosféry.

Bonusom  misie SpaceSelfie je možnosť pomocou špeciálnej aplikácie získať vlastnú selfie priamo zo stratosféry

Ako bude zaujímavý experiment prebiehať? Pretlakový balón pre výstup do vysokých výšok s veľkosťou polovice basketbalového ihriska (10,5 x 18 m) vystúpa zo štartovacieho stanoviska v Južnej Dakote v USA a do výšky takmer 20 000 metrov. Do nej vynesie na zákazku vyrobenú nákladovú debnu, v ktorej je uložené zariadenie S10 5G, potrebné pre vytvorenie spaceselfie.

Vybavenie bolo navrhnuté tak, aby dokázalo urobiť fotografie najvyššej kvality s ohľadom na samokrivenie Zeme a odrazy svetla od Slnka. Jeho energia napája vybavenie a samotný prístroj S10 5G. Pri misii bude využitá kamera JLAIR (Joint Launch Vehicle & Aircraft Imaging in Real-time). Ide o zákazkovú kameru navrhnutú spoločnosťou Flightline Films, ktorá v priebehu letu umožňuje sledovanie nákladu zo zeme.

Balón vynesie smartfón Galaxy S10 do takmer 20-kilometrovej výšky.

Na Zemi majú záujemci šancu získať fotografiu svojej tváre vo vesmíre. Dá sa to tak, že si pomocou svojho smartfónu urobia selfie, ktorú nahrajú na internetové stránky riadiaceho strediska.

Špeciálne aplikácie

Pre misiu SpaceSelfie boli špeciálne vyvinuté dve aplikácie. Prvá z nich je aplikácia pre „pozemné riadenie“. Tá bola vytvorená pre odosielanie a prijímanie selfie medzi riadiacim strediskom a smartfónom na obežnej dráhe.

 

Druhou je aplikácia špeciálne určená pre S10 5G, ktorá komunikuje s fotoaparátom upevneným na statíve a odosiela mu príkazy na vytvorenie selfie fotografie zobrazenej na telefóne zariadenia. Aplikácia na smartfóne S10 potom pozemnej aplikácii odošle príkaz, aby fotografiu odoslala späť na Zem, a odtiaľ putuje obrázok priamo k spotrebiteľovi.

S10 5G bol ešte pred štartom podrobený prísnym testom, v ktorých preukázal schopnosť odolávať mrazu až do -65 °C. Testom bol podrobený aj 6,7-palcový Dynamic AMOLED displej smartfónu S10 5G, aby sa overilo, že vo vysokých výškach dvakrát prevyšujúcich výšku Mount Everestu nebude praskať ani na ňom nebude kondenzovať vlhkosť.

Ak sa chcete zapojiť do misie a získať možnosť urobiť si vesmírnu selfie, môžete tak spraviť na tomto odkaze. Musíte sa však poponáhľať, pretože vesmírny modul bude aktívny v priebehu jedného týždňa v dňoch 23. – 31. októbra.