Úvod Mobily Samsung Galaxy S10 Lite a Note10 Lite sú na Slovensku, poznáme ceny

Samsung Galaxy S10 Lite a Note10 Lite sú na Slovensku, poznáme ceny

22
Galaxy
Gaalaxy S10 Lite a Note Lite využívajú nový Android 10,

Nové smartfóny S10 Lite a Note 10 Lite vychádzajú zo skôr uvedených topmodelov  Galaxy S10 a Note10, pričom predstavujú ich dostupnejšiu alternatívu s pomerne zaujímavým pomerom cena – hodnota.  Môžu sa pochváliť dokonca aj niektorými pridanými funkciami a displejmi s väčšou uhlopriečkou.

Do výbavy oboch nových „odľahčených“ modelov Galaxy patrí vyspelý fotoaparát, dotykové pero S Pen (model Note10 Lite) a oproti pôvodným modelom batéria s podstatne dlhšou výdržou. Oba sú vybavené väčšími displejmi s technológiou Infinity-O, ktorý zaberá celú prednú stranu prístroja s uhlopriečkou 6,7 palca (17 cm), a predným fotoaparátom s rozlíšením 32 Mpx.

O bezpečné užívateľské prostredie sa na profesionálnej úrovni stará bezpečnostná platforma Samsung Knox. Oba modely majú užívateľskú pamäť 128 GB, S10 Lite má 8 GB RAM a o niečo výkonnejší procesor, Note10 má RAM 6 GB.

Galaxy S10 Lite ponúka okrem základného 48 Mpx objektívu aj špeciálnu optiku pre ultraširoké zábery (12 Mpx), makro (5 Mpx a nový stabilizátor obrazu Super Steady OIS. Ten v kombinácii so Super Steady výrazne rozširuje užívateľské možnosti pri fotografovaní a natáčaní rýchlych rozpohybovaných scén.

Galaxy

Galaxy Note10 Lite ponúka pri všetkých troch fotoaparátoch – ultraširokom, širokouhlom a teleobjektíve – zhodné rozlíšenie 12 Mpx. Nechýba ani už spomínané pero S Pen.Vďaka technológii Bluetooth Low-Energy (BLE) je možné s týmto perom jednoducho robiť prezentácie, ovládať videoprehrávač alebo fotografovať. K preferovaným funkciám dotykového pera sa jednoducho dostanete vďaka menu Air Command. Na jednoduché a rýchle písanie poznámok v teréne slúži aplikácia Samsung Notes. Ručne písané poznámky je možné jednoducho previesť na bežný text, ktorý je následne možné ľubovoľne upravovať či zdieľať. 

Čítajte viac: Galaxy XCover Pro je odolný smartfón, vysielačka a platobný terminál

Galaxy S10 Lite je k dispozícii v dvoch farebných variantoch (čiernom Prism Black a modrom Prism Blue) a stojí 649 Eur, Galaxy Note10 Lite sa predáva v striebornej Aura Glow a čiernej Aura Black za 599 Eur.