Úvod Quanta WHITE Samsung má skriňu, ktorá šaty sama vyčistí a dezinfikuje

Samsung má skriňu, ktorá šaty sama vyčistí a dezinfikuje

25

Samsung ohlásil štart predaja inovatívnej inteligentnej skrine na šaty nazvanej AirDresser. Šaty, ktoré do nej vložíte vyčistí a zároveň dezinfikuje.

O smart skrini AirDresser sme písali ešte v septembri minulého roku ako o zaujímavom koncepte:

Čítajte viac: AirDresser – Inteligentná skriňa, ktorá osvieži oblečenie

Teraz sa však situácia zmenila, z konceptu sa stal komerčný produkt. AirDresser sa obaví na trhoch na celom svete a nemal by obísť ani krajiny EÚ. Je ďalším vylepšením modernej domácnosti a využíva prúd vzduchu a pary aby zo šiat odstránil prach, nečistoty a roztoče, ochránil textil, dezinfikoval ho a osviežil.

AirDresser
AirDresser nebude lacnou záležitosťou.

Znie to ako super nápad, večer si zavesíte oblek do skrine a ráno ho máte svieži a zbavený nečistôt. Zariadenie pozostáva z jednotky, do ktorej si majiteľ zavesí oblečenie, aktivuje čistiaci cyklus a systém sa už postará o zvyšok. Špeciálne vešiaky začnú generovať silný prúd vzduchu, ktorý uvoľní a odfúkne čiastočky prachu, vlasy a drobné nečistoty z povrchu oblečenia. Následne ho prečistí prúdom pary, ktorá dezinfikuje od baktérií, vírusov a alergénov. Horúca para prenikne hlboko do textílie a systém sa dá použiť aj na dezinfekciu posteľnej bielizne, uterákov či plyšových a textilných hračiek.

Zariadenie pritom vydáva len malé množstvo hluku a vibrácií, takže nie je problém vstavať ho aj do spálne, kde bude pripravené na každodenné čistenie odevov. Navyše, AirDresser používa aj funkciu parfumovania, oblečenie tak zbaví zápachov a osvieži ho bez nutnosti prepratia. Para zároveň vyrovná drobné záhyby a odevy sa budú zdať menej pokrčené. Samozrejme, aj systém čistenia je potrebné niekedy prečistiť, v prípade AirDresser je to po každom štyridsiatom cykle a zariadenie vás na to včas upozorní.

Dostupnosť a ani cenu inteligentnej skrine AirDresser na našom trhu zatiaľ nepoznáme, no niečo napovie cena, s ktorou vstupuje na trh v USA a veľkej Británii stáť bude v zámorí 1 550 dolárov, v Británii 1990 libier.