Úvod Quanta BLACK Samsung na veľtrhu IFA predstavil 55-palcový QLED 8K televízor

Samsung na veľtrhu IFA predstavil 55-palcový QLED 8K televízor

26
Samsung pedstavil 55-palcový QLED 8K televízor

Nový televízor doplní súčasné modely Samsung QLED s uhlopriečkami 65, 75, 82 a 85 palcov.

Od minuloročného uvedenia televízorov QLED 8K značky Samsung vzrástli celkové predaje QLED televízorov medziročne o 200 percent. Vďaka tomuto rýchlemu nástupu televízorov QLED sa v prvej polovici tohto roka celosvetovo predalo viac než dva milióny prístrojov.

K ešte väčšiemu rozšíreniu súčasného radu televízorov QLED by mal prispieť cenovo dostupnejší 55-palcový 8K televízor, ktorý doplní súčasné modely Samsung QLED s uhlopriečkami 65, 75, 82 a 85 palcov.

Nový model ponúkne rovnaé výhody radu ako jeho väčší súrodenci výbornú kvalitu obrazu, 100% pokrytie farebného priestoru a technológie pre prevzorkovanie obrazu do vyššieho rozlíšenia s využitím umelej inteligencie.

Či už budete sledovať obsah prostredníctvom streamingovej služby, set-top boxu, HDMI, USB alebo mobilného zrkadlenia, Quantum Processor 8K je schopný rozpoznať a prevzorkovať obsah v nižšom rozlíšení do rozlíšenia 8K.

55-palcová QLED 8K TV bude celosvetovo uvedená do predaja v septembri. V čase publikovania tohto článku jeho slovenská cena ešte nebola známa, bude však výrazne nižšia, než 9 990 ur, čo je cena modelu QLED 8K s veľkou uhlopriečkou 82″, čo bol v čase jeho publikovania jeiný 8K QLED model so stanovenou oficiálnou cenou pre slovenský trh.