Úvod Chladničky a mrazničky Samsung predstavuje nový rad úsporných práčok s umelou inteligenciou a nové chladničky...

Samsung predstavuje nový rad úsporných práčok s umelou inteligenciou a nové chladničky pre vyznávačov rôznych životných štýlov

131
Samsung

Nové spotrebiče šetria energiu a prírodu

Najvyšším modelom medzi novými práčkami je typ WW9800T s umelou inteligenciou, vďaka ktorej vie práčka prispôsobiť pracie cykly konkrétnym podmienkam. Výsledkom je rovnaký výkon za kratšiu dobu s vynaložením menšej energie.

Revolučná technológia QuickDrive umožňuje práčke WW9800T skrátiť čas prania až o polovicu a ušetriť až 20 % elektriny. Vďaka nezávislému pohybu bubna sa záujemcovia môžu tešiť na dynamickejší výkon, práčka vyperie bielizeň za kratší čas, zato dôkladnejšie. K energetickej účinnosti prispieva aj motor s digitálnym invertorom – využíva silné magnety a je tak ďalším dôvodom pokojného chodu a lepšieho výkonu pri nižšej spotrebe energie.

Do výbavy nových práčok patrí aj technológia Samsung EcoBubble, vďaka ktorej má prací prostriedok maximálny účinok – ako názov napovedá, v práčke sa prášok či gél premení na bubliny, ktoré ľahšie prenikajú textíliami dokonca aj v studenej vode. Studenšie pranie šetrí nielen energiu, ale aj samotnú bielizeň.

Samsung
Samsung WW9800T a DV8000T

K tradične spoľahlivému výkonu modelov Samsung dnes prispieva aj umelá inteligencia, vďaka ktorej sa práčka učí typickému správaniu svojich majiteľov, následne im odporúča najvýhodnejšie pracie cykly a z prania sa stáva zážitok šitý na mieru. Vedomosti získané vďaka umelej inteligencii dokáže práčka navyše skombinovať s tzv. veľkými dátami získanými z veľkého množstva zdrojov. Výsledkom je plne automatizovaná ponuka zobrazená na displeji. Vďaka jednoduchému užívateľskému rozhraniu navyše nie je nutné prechádzať všetky možnosti. Systém AI Wash pomocou senzorov odhadne hmotnosť bielizne v práčke a následne nastaví optimálne množstvo vody aj pracieho prostriedku.

Výhody modernej technológie sa prejavujú aj pri sušení s technológiou Auto Cycle Link. Vďaka nej je možné bezdrôtovo prepojiť práčky a sušičky, ktoré tento systém podporujú, a automaticky sa nastaví najvhodnejší program sušenia pre danú dávku bielizne. Všetky nové práčky sú navyše kompatibilné so systémom SmartThings, takže k nastaveniu môže slúžiť aj obyčajný telefón. Do neho si môžete stiahnuť aj šikovné aplikácie Laundry Planner alebo Laundry Recipe.

Pokiaľ ide o novú chladničku, model RB7300 ponúka vynikajúci chladiaci výkon a veľkú kapacitu, ktorá je navyše flexibilná, takže umožňuje najrôznejšie spôsoby uchovávania potravín. Do Európy sa po prvýkrát dostáva aj originálne flexibilné riešenie Samsungu pre kuchyne na mieru, chladničky radu Bespoke.

Samsung RB7300
Samsung RB7300

Nová chladnička s mrazničkou na spodnej strane (BMF) využíva technológiu Samsung SpaceMax, čo znamená maximum vnútorného priestoru bez rozširovania vonkajších rozmerov, čo by mohol byť v moderných kuchynských linkách problém. Vďaka technológii SpaceMax sú steny chladničky podstatne tenšie než u konvenčných modelov. Účinná izolácia umožňuje zväčšiť vnútorný kapacitu až na 385 litrov, teda o 18 l viac ako u predchádzajúceho modelu. Tým pádom sa nová chladnička vojde do štandardného priestoru so šírkou 60 cm a pritom je priestrannejšia. Hodí sa to najmä v dnešnej dobe, keď sa menia nákupné návyky – ľudia menej chodia do obchodov na veľké nákupy, nakupujú čoraz častejšie online a rastie obľuba polotovarov, ktoré šetria čas pri varení.

Nová chladnička Samsung zároveň dokáže uchovať čerstvé potraviny po dvojnásobne dlhšiu dobu. Prevratný box Optimal Fresh+ slúži zároveň ako nastaviteľná zásuvka, takže si užívatelia môžu vybrať – buď zásuvku rozdelia na dve časti s odlišnými teplotami, alebo ju použijú vcelku. Ľavá strana je chladnejšie, takže sa hodí pre uskladnenie mäsa a rýb, pravá je určená hlavne pre ovocie a zeleninu.

Nová chladnička je zárukou, že sa všetky uložené potraviny chladia správne, ak ich aj vo vnútornom priestore umiestnite kamkoľvek. Prispievajú k tomu obľúbené chladiace technológie, ktoré Samsung využíva, najmä All Around Cooling a Metal Cooling.

Ďalšou prednosťou novej chladničky je moderný dizajn, ktorý pozdvihne estetickú úroveň kuchyne, nech už je zariadená akokoľvek. Nerezová povrchová úprava a elegantná plochá predná strana zodpovedajú súčasnému štýlu domácich spotrebičov Samsung – pôsobia jednoducho, ale sofistikovane. Zadnú stranu kryje hladký kovový plát, pod ktorým sú ukryté všetky dôležité káble, cievky a ďalšie technické zariadenia. Výsledkom je minimalistický štýlový zovňajšok.

Kompresor v novej chladničke automaticky nastavuje rýchlosť v siedmich úrovniach podľa aktuálnych nárokov na chladenie. Tým pádom spotrebuje menej energie, je menej hlučný a tiež znižuje celkové opotrebenie chladničky pri dlhodobom používaní a tak predlžuje jej životnosť.

Samsung RB7300
Samsung RB7300

Všetky nové produkty Samsung detailnejšie predstaví už druhého septembra, na európsky trh sa však dostanú ešte v tomto roku.