Úvod Quanta BLACK Samsung predstavil nové modely televízorov pre rok 2020

Samsung predstavil nové modely televízorov pre rok 2020

282

Modelové rady Samsung QLED 8K, QLED 4K a Crystal UHD majú osloviť bezrámčekovým dizajnom, Dual LED a priestorovým zvukom. Na svoje by si tak mali prísť aj najnáročnejší diváci.

Špičkové parametre, ultratenký bezrámčekový dizajn a inteligentné dopočítavanie obrazu neurónovou sieťou. Lákadiel je veľa a dôvodov prečo siahnuť po nových televízoroch Samsung je ešte viac. Na vrchol ponuky sa postaví produktová séria Q850TS, ktorú výrobca tituluje ako najlepšiu na trhu.

Dizajn modelov série Q950TS je už na prvý pohľad úchvatný. Samotná obrazovka zaberá 99% prednej strany televízora a pri sledovaní zo vzdialenosti troch až piatich metrov tenký rámček zaniká. Samsung tento efekt marketingovo označuje ako Infinity Screen, obraz bez viditeľných rámčekov, ktorý má za úlohu vtiahnuť diváka naplno do deja.

Hrúbka panelu je len 15 milimetrov. Ak si uvedomíte, že takúto hrúbku mali donedávna telefóny s malými displejmi, je to celkom pekná ukážka technologického pokroku aj v spotrebnom segmente. Pri veľkých uhlopriečkach pôsobí malá hrúbka veľmi elegantne a televízor je pekným solitérom v interiéri aj pri vypnutej obrazovke.

Základom kvalitného obrazu je procesor AI Quantum Processor 8K novej generácie, ktorý využíva umelú inteligenciu pri interpoláciu obrazu na ešte vyššej úrovni. Za pomoci strojového učenia dokáže procesor analyzovať a rozpoznať charakteristické znaky jednotlivých pixelov a následne prekresliť najrôznejšie prvky v obraze v rozlíšení 8K. Ešte lepší zážitok prinesie aj technológia Adaptívny obraz. jas sa tu mení v jednotlivých scénach, takže sa diváci môžu tešiť na špičkový obraz s dostatočným kontrastom v akomkoľvek prostredí.

QLED 8K

Cenovo dostupnejší bude základný rad televízorov QLED 8K označený ako Q800T. Vyspelá umelá inteligencia v nich vylepšuje obraz, zvuk aj ďalšie vlastnosti. Okrem toho je k dispozícii aj celý rad smart funkcií fungujúcich na platforme Tizen, vďaka ktorej si užívatelia môžu vychutnať mimoriadne jednoduché hlasové ovládanie a k tomu vyskúšať napríklad Multiview.

Rad QLED 8K tiež ako jeden z prvých na svete podporuje prehrávanie natívneho obsahu v rozlíšení 8K. V roku 2020 budú majitelia týchto televízorov môcť sledovať a streamovať obraz v 8K prostredníctvom kodeku AV1. Všetky 8K televízory Samsung pre rok 2020 podporujú túto funkciu už z výroby. Okrem toho Samsung spolupracuje so svojimi partnermi (napr. s YouTube) na ďalších spôsoboch, ako natívne 8K rozlíšenie streamovať.

Základný rad QLED 8K televízorov Q800T je k dispozícii v štyroch veľkostiach uhlopriečok: 55″ (2 999 €), 65″ (3 999 €), 75″ (5 499 €) a 82″ (6 999 €).

QLED 4K

Tohtoročná série QLED 4K televízorov Samsung zastupuje päť modelových radov. Kvalitný obraz zabezpečujú známe technológie Quantum Dot a Quantum HDR, priame zadné podsvietenie panela a antireflexný povrch obrazovky. Intenzita podsvietenia sa upravuje dynamicky podľa okolitých svetelných podmienok a výhodou sú aj široké pozorovacie uhly. Obrazový procesor Quantum Processor 4K sa aj tu spolieha na umelú inteligenciu a prispôsobuje parametre obrazu v reálnom čase. Platí to aj o zvuku, či už podľa typu scény, alebo podľa okolitého hluku v miestnosti. Modelové rady Q80T a vyššie ponúknu aj funkciu Zvuku sledujúci pohyb – filmový priestorový zvuk zladený s obrazom.

Keď je televízor vypnutý, tak sa spustí režim Ambient Mode+. Premení čiernu plochu obrazovky na foto stenu, zobrazí informácie o počasí alebo jednoducho splynie s okolitou stenou. Všetko podľa nálady používateľa. QLED 4K televízory sú dostupné v radoch Q60T, Q70T (s vylepšeným herným režimom), Q80T, Q90T a Q95T. Každý rad má dve až šesť veľkostí uhlopriečok (najviac ich je dostupných pri modeli Q60T). Odporúčaná maloobchodná cena QLED 4K televízorov začína na 799 €.

Crystal UHD

Prvky bezrámčekového dizajnu ponúknu aj nové Crystal UHD televízory, ktoré prichádzajú s technológiou Dual LED pre vylepšený kontrast. V systéme pribudli aj nové smart funkcie. Napríklad Multi View, ktorá umožňuje zobraziť obraz z televízora a bezdrôtovo pripojeného mobilu súčasne, obrazový efekt Acoustic Wall, ktorý analyzuje hudbu a doplní ju grafickým efektom. Nechýba asistent Bixby či herný pokročilý herný režim, ktorý využijú herné konzoly a počítače.

Crystal UHD televízory Samsung pre rok 2020 tvoria tri samostatné modelové rady TU7000, TU8000 a TU8500, ktoré sú k dispozícii v uhlopriečkach 43″ až 85″ (najviac veľkostí, celkovo osem, je k dispozícii pri modeli TU7000). Odporúčané ceny modelu TU7000 začínajú od 389 €, pri modeli TU8000 od 469 € a pri modeli TU8500 od 589 €.

Zdroj: TS Samsung