Úvod Chladničky a mrazničky Samsung predstavil novú generáciu chladničky Family Hub

Samsung predstavil novú generáciu chladničky Family Hub

446

Na veľtrhu CES 2018 nemohla so svojím riešením prepojenej domácnosti chýbať ani spoločnosť Samsung. Chladničky Family Hub fungujú na trhu už od roku 2016 no najnovšia generácia posúva kompletné riešenie vďaka hlasovému asistentovi Bixby na ďalšiu úroveň.

Chladnička Family Hub získala ocenenie CES 2018 Best Innovation a ponúka širokú škálu inteligentných funkcií. Medzi ne patrí napríklad synchronizácia zásob potravín s prípravou pokrmov, lepšia prepojenosť a organizácia členov rodiny a dokonca aj ponuka pokročilej zábavy.

Family Hub vďaka hlasovému asistentovi Bixby a integrácii ekosystému SmartThings pre internet vecí je chladnička intuitívnejšia pri používaní a ponúkne viac inteligentných funkcií. Obyvatelia domu môžu monitorovať a spravovať ďalšie smart zariadenia v domácnosti pomocou obrazovky chladničky Family Hub. Aplikácia SmartThings je kompatibilná so stovkami ďalších zariadení od rôznych výrobcov. Samotný displej chladničky tak môže slúžiť ako poznámková tabuľa, priestor na kreslenie pre deti ale aj monitor, na ktorom si pozriete kto stojí pri vchodových dverách, ako spí malé dieťa vo vedľajšej izbe či nastaviť teplotu v jednotlivých miestnostiach.

Cez displej sa samozrejme môžete pozrieť aj dovnútra chladničky, aplikácia Meal Planner zjednodušuje hospodárenie s potravinami a na základe osobných preferencií, trvanlivosti produktov či diétnych obmedzení ponúka recepty na prípravu jedál. Hlasový asistent Bixby rozpoznáva hlasy jednotlivých členov domácnosti a po položení otázky ponúkne personalizovanú odpoveď, záznamy z kalendára, prípadne prehrá obľúbený playlist z niektorej z podporovaných hudobných služieb.

Novinka bude k dispozícii v priebehu jarných mesiacov, presnú cenu zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: TS Samsung