Úvod Práčky a sušičky Samsung skracuje dobu prania na polovicu

Samsung skracuje dobu prania na polovicu

284

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila na tohtoročnom veľtrhu IFA technológiu QuickDrive. Tá sa stala srdcom práčky WW8800M, ktorá je vďaka nej rýchlejšia a dokáže skrátiť čas potrebný na vypranie jednej várky bielizne na polovicu.

Pri použití funkcie Super Speed je možné každodennú várku bielizne vyprať v priebehu len 39 minút, bez nepriaznivého dopadu na kvalitu prania, energetickú účinnosť či starostlivosť o bielizeň.

Technológia QuickDrive spoločnosti Samsung skracuje dobu prania o 50 % a prináša 20% úsporu energie bez vplyvu na prací účinok. Svoju úlohu zohráva aj špeciálny bubon Q-Drum, pozostávajúci z hlavného veľkého bubna a nezávisle rotujúcej dosky umiestenej na zadnej strane.

Na rozdiel od bežných práčok, ktoré v priebehu pracieho cyklu bielizeň opakovane otáčajú nahor a dole, pohybuje práčka WW8800M bielizeň v bubne v smere zhora dole, pričom doska umiestená v zadnej časti pracieho bubna pridáva ešte pohyb v smere dopredu a dozadu. Sily preto pôsobia v dvoch smeroch súčasne vďaka čomu dokáže práčka vyprať prádlo rýchlo, šetrne a dôkladne odstrániť všetky nečistoty.

Efektivitu tohto systému potvrdilo aj nezávislé testovanie spoločnosti Intertek, ktoré potvrdilo, že technológia QuickDrive dosahuje rovnaký prací účinok a zabezpečuje rovnakú úroveň starostlivosti o tkaniny ako súčasné práčky, samozrejme pri kratšej dĺžke pracieho cyklu.

Nová práčka WW8800M taktiež ponúka ďalšie špičkové technológie vyvinuté spoločnosťou Samsung, ako napríklad EcoBubble, čo je funkcia dosahujúca vynikajúci účinok prania miešaním vody a vzduchu, ktoré vytvárajú jemnú praciu penu. Tá jednoduchšie preniká tkaninou a maximalizuje účinnosť pracieho prostriedku aj pri nízkych teplotách.

r-perspective-add-door-opened white

Novinka je pripravená využiť výhody internetu vecí (IoT) a môže sa pochváliť pracím asistentom Q-rator, ktorý využíva umelú inteligenciu zabezpečujúcu tri inteligentné funkcie prispievajúce k pohodlnejšiemu praniu:

  • Prací plánovač Laundry Planner spotrebiteľom umožňuje nastaviť si čas, kedy bude pranie dokončené, takže im dovoľuje organizovať si čas podľa vlastných potrieb
  • Funkcia Laundry Recipe ponúka automatické odporúčania týkajúce sa optimálneho pracieho cyklu na základe užívateľom zadaných informácií o farbe oblečenia, type tkaniny a miere znečistenia, takže nie je nutné odhadovať, aký prací cyklus by bolo optimálne použiť.
  • Funkcia HomeCare Wizard práčku diaľkovo monitoruje, dopredu užívateľa upozorňuje na možné problémy a poskytuje rýchle rady, ako problémy vyriešiť.

Obľúbenou funkciou pri nových modeloch práčok Samsung je AddWash, ktorá umožňuje užívateľom kedykoľvek v priebehu pracieho cyklu do práčky pridať ďalšie kusy oblečenia. Zabudnutú ponožku a dokonca aj prací prostriedok či aviváž dovoľuje pridať aj v priebehu prania.

Samsung WW8800M by sa na našom trhu mohla objaviť už čoskoro, cena sa bude pohybovať okolo hranice 2000 EUR.