Úvod Domáce reproduktory a soundbary Samsung uvádza na trh desiatku nových soundbarov

Samsung uvádza na trh desiatku nových soundbarov

49

Na trh prichádza päť nových modelov prémiovej série Q, tri modely radu T a dva modely radu S.

Samsung oslavuje desať rokov na pozícii jednotky na globálnom i európskom soundbarov. Ani tento rok nechce nechať nič na náhodu a uvádza hneď desať nových modelov v troch radoch.

Prémiové soundbary radu Q ponúkajú vďaka funkcii Q Symphony a prepojeniu s reproduktormi v tohtoročných modelových radoch QLED televízorov Samsung vynikajúci priestorový zvuk. Soundbary navyše svojim dizajnom sedia k nohám televízora a nezasahujú tak do obrazovky. Nový Acoustic Beam 2.0 sa posunul dopredu, takže sa zvuk neodráža od obrazovky televízora. Dostane sa tak bližšie k poslucháčovi a bol vylepšený o širší frekvenčný rozsah.

Pri prehrávaní hudby z vášho telefónu cez soundbar od Samsungu ju umelá inteligencia zanalyzuje a na televízore zobrazí vizuálny efekt, ktorý sa k nej hodí. Vďaka podpore True Dolby Atmos/DTS:X si môžete užiť zvuk, ktorý sa pohybuje okolo vás, aj nad vami a vytvára tak 360° efekt. Vychutnať si takto môžete vyše 600 Dolby Atmos filmov. A to nielen na blu-ray diskoch, ale aj na službách typu Netflix, Amazon Prime a ďalších.

Smasung HW-Q800T

Odporúčaná cena soundbaru Q800T s 3.1.2 kanálovým zvukom, Dolby Atmos/DTS:X a 8″ bezdrôtovým subwooferom je 699 EUR. Soundbar Q70T s 3.1.2 kanálovým zvukom, Dolby Atmos/DTS:X a 6,5″ bezdrôtovým subwooferom bude stáť 589 EUR a model Q60T s 5.1 kanálovým zvukom a 6,5″ bezdrôtovým subwooferom 449 EUR.

Samsung HW-T650

Modelový rad T je postavený na kompaktnom dizajne no bez zvukových kompromisov. Prostredníctvom Bluetooth multi-pripojenia je možné k soundbaru pripojiť bezdrôtovo až dve zariadenia naraz. Funkcia Game Mode automaticky nastaví a optimalizuje zvuk pri hraní hier. V modelovom rade T pribudne trojica modelov soundbarov vybavených 6,5″ bezdrôtovým subwooferom a funkciou Game Mode. T650 s 3.1 kanálovým zvukom za 349 EUR, T550 s 2.1 kanálovým zvukom za 269 EUR a T450 s 2.1 kanálovým zvukom za 199 EUR.

Samsung HW-S60T

Ak viac dbáte na dizajn, zaujme vás modelový rad S. Lifestylové soundbary bez subwoofera (možno doplniť o voliteľný subwoofer W500) sú vybavené bočnými hornovými reproduktormi a Acoustic Beam technológiou. Sprostredkuje prirodzený zvuk vhodný pre počúvanie hudby aj sledovanie filmov. Povrch soundbaru tvorí prémiová textília od značky Kvadrat v čiernej a šedej farbe. Soundbar S60T s 4.0 kanálovým zvukom je na slovenskom trhu k dispozícii za odporúčanú cenu 349 EUR, soundbar S40T s 2.0 kanálovým zvukom za 199 EUR.

Zdroj: TS Samsung