Úvod Ostatné Samsung varuje pred podvodnými ponukami svojich telefónov na internete

Samsung varuje pred podvodnými ponukami svojich telefónov na internete

19
Podvodné stránky sú propagované na Facebooku, Instagrame aj na WhatsApp.

Na internete sa v Česku aj na Slovensku objavili podvodné stránky, ktoré ponúkajú smartfón Samsung Galaxy S10+ za minimálnu sumu, napríklad ako odmenu za účasť v spotrebiteľskom prieskume, pričom stačí zaplatiť poštovné..

Pre zvýšenie dôveryhodnosti tejto ponuky sa tvária ako stránky významných médií či spoločností (napr. iDnes.cz, iHned.cz, Aktuality.sk, T-Mobile či Samsung) a zneužívajú ich meno, logo a grafickú identitu, sú väčšinou písané lámanou češtinou či slovenčinou a vyžadujú zadanie osobných údajov a zaslanie platby z účtu.

Čítajte viac: Black Friday sa blíži, Samsung nečakane vrátil do ponuky bývalú vlajkovú loď S8

Tieto stránky často menia svoju podobu, samotný obsah ponuky aj internetovú adresu a užívateľ sa na ne môže okrem iného dostať po kliknutí na podozrivo formulovaný sponzorovaný post na Facebooku, ktorý napríklad informuje o špeciálnej akcii Samsungu. Klienti týmto riskujú nielen stratu zaslaných peňazí, ale aj zneužitie svojej identity.

Spoločnosť Samsung Electronics vyhlasuje, že s týmito stránkami a ponukami nemá nič spoločné a dôrazne varuje verejnosť pred touto „ponukou”, zadávaním akýchkoľvek osobných či platobných údajov jej prostredníctvom či zasielaním peňazí na účty, vyžadované autormi týchto podvodných stránok.

V prípade nejasností ohľadne aktivít spoločnosti Samsung je možné sa obrátiť na jej bezplatnú non-stop infolinku 0800 726 786.