Úvod Klimatizácie, odvlhčovače, čističky vzduchu Samsung predstavil nové inteligentné čističky vzduchu. Sú pripojiteľné na wi-fi a schopné...

Samsung predstavil nové inteligentné čističky vzduchu. Sú pripojiteľné na wi-fi a schopné zachytiť 99,97 percenta nečistôt

552

Najnovšie čističky Samsung využívajú laser, majú prachové a plynové senzory, nevíria vzduch a kontrolovať ich môžete cez mobilnú aplikáciu.

Samsung predstavil nové filtračné zariadenia po prvýkrát už začiatkom septembra na podujatí IFA v Berlíne. Teraz ohlásil doplnenie modelového radu o niekoľko praktických modelov.

Čistota vzduchu patrí medzi čoraz dôležitejšie témy mnohých domácností bez ohľadu na alergie či iné dýchacie poruchy. Stále viac zákazníkov vníma rôzne nečistoty vo vzduchu ako napríklad prítomnosť plynov, prachu, alebo rôznych chemikálii či pachov sprevádzajúcich ich životný štýl.

Nové čističky vzduchu pracujú rýchlo a efektívne, ťažiac zo svojich pokročilých senzorov a detekčných systémov neustále zobrazujúc informácie o čistote ovzdušia na prehľadnom displeji.

Všetky modely sú navyše pripojiteľné na wi-fi, umožňujúc tak zobrazenie detailnejších informácii o vzduchu v danej miestnosti bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Najvýkonnejší systém s označením AX 9500 a výrazným vzhľadom v tvare kocky ponúka najnovšiu bez-veternú technológiu. Tá filtruje vzduch pomocou 60 000 mikrootvorov s nízkou hladinou hluku ako aj minimalizovaným prúdením vzduchu.

Inovatívne technológie, moderný dizajn

Veľkou výhodou je aj atraktívny dizajn v tvare kocky, ktorý ľahko zapadne aj v moderných domácnostiach, pričom v prípade potreby si viete postaviť tieto kocky aj na seba. Senzory tohto zariadenia merajú kvalitu vzduchu v reálnom čase a zachytia čiastočky menšie aj ako 1.0㎛.

Model AX7500 zabezpečuje dokonalú filtráciu priestorov s dosahom od jedného rohu do druhého, nasávajúc vzduch prednou časťou a vypúšťajúc prefiltrovaný vzduch tromi rôznymi smermi.

AX5500 má veľmi podobné parametre s rovnakým laserovým PM senzorom ako ostatné doteraz menované modely. Ponúka však štyri kolieska pre lepšiu manipuláciu. Jeho filtračná schopnosť dosahuje až 467 metrov kubických za hodinu (CADR – Clean Air Delivery Rate).

AX3300 pomáha veľmi intuitívnymi funkciami, ktoré používajú prachový a plynový senzor na identifikáciu optimálneho prevádzkového nastavenia. Model AX3300 získal prestížne ocenenie IF Design Award a svoje okolie okrem vzhľadu ovplyvňuje aj špeciálnym osvetlením Air Sensing Light.

Poslednou novinkou je model AX3000 vybavený funkciou spánku, ktorá filtruje vzduch v takmer dokonalom tichu. Senzory neustále monitorujú prítomnosť prachu aj plynov o ktorých informujú pomocou 4-farebného indikátora. Všetky spomenuté modely by mali byť dostupné v krátkom čase .