Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita SEGA oslavuje 60 rokov úplne novou konzolou SEGA Game Gear Micro

SEGA oslavuje 60 rokov úplne novou konzolou SEGA Game Gear Micro

212
Sega Game Gear Micro

Medzi jej prvé úspešné produkty patril populárny jukebox, arkádam sa začali venovať až o niekoľko rokov neskôr. V roku 1972 otvorili svoj prvý svet hier SEGA – Apollo Vegas, ktorý funguje dodnes pod menom SEGA World Apollo.

Sega Game Gear Micro

Pri príležitosti osláv 60teho výročia predstavila SEGA pomerne unikátnu retro-konzolu. Ide o duchovného nasledovníka Game Gear, ktorý ale prekvapí svojou unikátnou veľkosťou. Alebo skôr, miniatúrnymi rozmermi. Nová konzola sa vola Game Gear Micro a jej rozmery sú 80 mm (šírka) x 43 mm (výška) x 20 mm (hĺbka). Displej má veľkosť 1,5“ a pre každého, kto si kúpi všetky štyri farebné prevedenia – dostane aj zväčšovaciu lupu SEGA Big Window.

Sega Game Gear Micro

Ono, štyri farebné prevedenia majú aj svoj význam. V každej z týchto mikro-konzol nájdete predinštalované štyri hry. Cena bola stanovená predbežne na približne 40 eur, avšak momentálne nie je isté, či túto novinku prinesie SEGA aj do Európy alebo na iné kontinenty okrem domáceho Japonska.

Sega Game Gear Micro

V každom prípade – na trh sa dostane 6. októbra (deň 30. výročia uvedenia konzoly Game Gear) tohto roka a predpokladám, že nejakým spôsobom si ju bude možné zaobstarať aj u nás – minimálne cez rôzne aukčné servery, pretože z novinky sa celkom určite rýchlo stane zberateľský artefakt. Koho zaujíma história značky a jej najväčšie úspechy, nemal by si nechať ujsť virtuálneho sprievodcu históriou značky.