Úvod Quanta BLACK Sennheiser vypustil na predvianočný trh novú generáciu slúchadiel s potlačením okolitého hluku, poznáme...

Sennheiser vypustil na predvianočný trh novú generáciu slúchadiel s potlačením okolitého hluku, poznáme ceny

25

Dva nové modely Sennheiser pribudli do ponuky slúchadiel s aktívnym potlačením okolitého zvuku. Sú to prémiové modely, ktoré rozhodne nie sú lacné. Ide o Momentum Wireless 3 a PXC 550-II a výrobca si na nich, zdá sa, zlé meno neurobí.

Prémiové materiály, nerezová oceľ, polstrovanie z jemnej ovčej kože, luxusný dizajn a predovšetkým skvelý zvuk. Takto je nastavená novinka  značky Sennheiser pre domáce počúvanie hudby, model Momentum Wireless 3. Slúchadlá podporujú Bluetooth 5 a kodeky AAC a aptX, takže prenos hudby vo vysokom rozlíšení z mobilných zariadení bude bezproblémový.

Vyladenie zvuku podľa vkusu poslucháča sa dá dosiahnuť vstavaným ekvalizérom, ovládaným prostredníctvom aplikácie Smart Control. Dôležitým je vylepšenie systému aktívneho potlačenia okolitého hluku, ktorý je teraz účinnejší ako v predošlej generácii slúchadiel Sennheiser a poradí si napríklad aj s filtrovaním zvukov prudkého vetra.

Funguje v troch režimoch tak, aby bolo možné vybrať podľa aktuálnej situácie ten ideálny pomer medzi priepustnosťou a potlačením zvukov. Nechýba funkcia Transparent Hearing, ktorá umožňuje prepúšťať všetok okolitý zvuk do slúchadiel. To je nevyhnutné, ak ste v prostredí, kde je potrebné orientovať sa podľa sluchu, alebo si vypočuť oznam, napríklad z reproduktorov na letisku.

Frekvenčný rozsah slúchadiel je 6 Hz až 22 kHz, pri tomto výrobcovi si navyše môžeme byť istý, že to nie sú len tak nejaké vymyslené čísla. Na jedno nabitie vydržia 20 hodín, po pripojení káblom stúpne výdrž o 10 hodín.

Ovládanie má na starosti trojica tlačidiel a jedno dedikované tlačidlo pre spustenie hlasového asistenta (od Amazon, Apple alebo Google). Užitočnou funkciou je aj možnosť lokalizovať slúchadlá pomocou bluetooth a aplikácie. To ak by ste ich náhodou stratili niekde v gauči.

Trošku „cestovnejší“ charakter a nenápadnejší dizajn majú slúchadlá PXC 550-II. Vyrovnaný zvukový prejav na cestách, podpora kodekov aptX a AAC a frekvenčný rozsah 17 Hz až 23 kHz sú celkom sľubnými parametrami pre vychutnanie si hudby kdekoľvek. Aj tento model používa technológiu Anti Wind, pre potlačenie zvukových artefaktov tvorených vetrom prúdiacim okolo slúchadiel.

Ovládanie je podľa výrobcu intuitívne a to vďaka dotykovej ploche na pravej mušli. Ani tu nechýba tlačidlo pre aktiváciu hlasového asistenta. Slúchadlá navyše samé rozpoznajú, keď si ich zložíte z hlavy a pozastavia prehrávanie hudby. Po nasadení späť na uši sa prehrávanie automaticky obnoví.

Obe novinky sú už dostupné na stránkach výrobcu www.sennheiser.sk. Za Momentum Wireless 3 zaplatíte 399,95 EUR, model PXC 550-II stojí 349,95 EUR.

Zdroj: TS Sennheiser