Úvod Quanta WHITE Siemens predstavuje nové varné dosky inductionAir Plus

Siemens predstavuje nové varné dosky inductionAir Plus

24

Nová varná doska inductionAir Plus z exkluzívneho produktového radu studioLine chce osloviť náročnú klientelu dizajnom, praktickosťou a novými možnosťami umiestnenia.

Čisté línie a veľkorysý priestor – tak vyzerajú moderné kuchyne snov. Nielenže sú prepojené s obytnými priestormi, ale často sa s okolitým prostredím prirodzene prelínajú. Nová indukčná varná doska s integrovaným odsávaním inductionAir Plus tomuto trendu dokonale vyhovuje.  Predovšetkým vďaka novému, celkom plochému dizajnu a veľmi jednoduchému čisteniu a obsluhe. K dispozícii je aj úplne zapustiteľná doska so šírkou 60 cm.

Nová generácia indukčnej varnej dosky Siemens s integrovaným odsávaním inductionAir Plus ponúka praktické riešenie 2 v 1. Výkonná odsávacia jednotka zaberá vďaka novému dizajnu menej miesta a je úplne zapustená do varnej dosky, čo pôsobí nenápadne. Umožňuje to tiež jednoduché čistenie a bezproblémovú manipuláciu s riadom. Varná doska tvorí súvislý povrch s pracovnou plochou a kuchynské linky alebo ostrovčeky tak pôsobia úplne jednotne z akéhokoľvek uhla pohľadu. Vďaka novému dizajnu odsávacej jednotky je navyše na varnej doske k dispozícii o 40 percent viac miesta využiteľného na riad.

Nová varná doska inductionAir Plus podľa výrobcu ponúka najmä komfort. Modely so šírkou 80 cm disponujú technológiou flexIndukcia, ktorá umožňuje zlúčenie prednej a zadnej varnej plochy do jednej súvislej varnej zóny. Či už potrebujete použiť veľký pekáč, alebo viac malých hrncov, teplo vzniká len tam, kde je to potrebné. Varné dosky so šírkou 70 cm sú vybavené kombinovanými zónami, ktoré sa hodia pod veľký riad. Ovládanie je veľmi rýchle a praktické. Môžete využiť intuitívne užívateľské rozhranie priamo na povrchu varnej dosky alebo aplikáciu Home Connect v tablete či mobilnom telefóne.

Všetky modely iQ700 inductionAir Plus sú vybavené technológiouHome Connect a ponúkajú tak okrem iného celú kuchársku knihu receptov a praktických tipov, návodov a odporúčaní týkajúcich sa údržby. Špičkové technológie a inteligentné senzory umožňujú jednoducho a rýchlo pripraviť dokonalú hostinu aj pre náročnejších hostí.

Hladký povrch nových indukčných varných dosiek inductionAir Plus má aj tú výhodu, že sa veľmi jednoducho čistí. Trojitá ochrana proti pretečeniu zabraňuje, aby sa tekutiny dostali do vnútorného priestoru odsávacej jednotky. Pokiaľ vám z hrnca náhodou čokoľvek pretečie, zachytí sa to v špeciálnom zásobníku, ktorého súčasťou sú aj nové čierne tukové filtre. Celá jednotka sa pohodlne vojde do horného koša umývačky riadu – čistenie filtrov už nemôže byť jednoduchšie.

Interiéroví dizajnéri a návrhári kuchýň majú ďalšie dôvody na nadšenie z novej varnej dosky inductionAir Plus. Predstavuje totiž riešenie špičkovej varnej dosky a odsávača v jedinom spotrebiči, ktoré po prvýkrát možno vstavať nielen do nábytku so šírkou80 cm, ale dokonca aj do užších skriniek so štandardnou šírkou 60 cm. Inštalácia je možná v režime odsávania aj recirkulácie, a to v troch úpravách: neriadená recirkulácia bez potrubia, čiastočne riadená cirkulácia s potrubím a riadená cirkulácia s kompletným potrubím. Siemens tak dokáže vyhovieť mnohým želaniam svojich zákazníkov a otvára úplne nové možnosti bývania v moderných bytoch.

Odporúčané maloobchodneé ceny týchto nových indukčných dosiek sa pohybujú od 1999 eur do 3289 eur. Na českom a slovenskom trhu sú nové varné dosky inductionAir Plus produktového radu studioLine k dispozícii už od apríla v nasledujúcich úpravách:

ED777FQ25E – šírka 70 cm, dizajn s fazetou blackSteel, double combiZone, fryingSensor a ovládanie touchSlider; EX807LX67E – šírka 80 cm, ktorú možno zapustiť do roviny pracovnej dosky, technológia Home Connect, cookingSensor Plus ready a fryingSensor Plus; EX877LX67E – šírka 80 cm, dizajn s fazetou blackSteel, technológia Home Connect, cookingSensor Plus ready a fryingSensor Plus.