Úvod Ostatné Silvester a Nový rok v sieti Telekom: Hovorov bolo viac ako SMS

Silvester a Nový rok v sieti Telekom: Hovorov bolo viac ako SMS

15
Telekom
Zákazníci Telekomu poslali počas 31. decembra 3 122 060 SMS.

Koniec roka patrí k tým obdobiam, kedy si posielame najviac pozdravov a komunikujeme možno aj s tými, na ktorých si v priebehu roka nespomenieme. SMS správy postupne prepúšťajú miesto obľúbenejším IM aplikáciám, no stále ich posielame dosť. V sieti Telekom sme ich na Silvester poslali viac ako tri milióny.

Silvester býva spomedzi celej prevádzky náročný pri hovoroch, pričom zákazníci operátora Telekom uskutočnili 8 662 539 hovorov (medziročný rast je presne 10%). Z toho 4 124 673 bolo odchádzajúcich hovorov (medziročne stúpli o 2,5%). V minulých rokoch bola najvyťaženejšia hodina medzi 10. a 11. hodinou, ale tento rok sa najviac hovorov uskutočnilo v očakávanom časovom okne medzi 23. hodinou a polnocou.

Posledný deň v roku nezažíva taký nápor správ ako Štedrý deň. Napriek tomu dosahuje vyššie hodnoty ako počas priemerného dňa. Zákazníci Telekomu poslali počas 31. decembra 3 122 060 SMS. V porovnaní so štandardným dňom je to nárast o viac ako polovicu. Najviac SMS správ sa podobne ako vlani poslalo medzi 19. a 20. hodinou, a to 234 569.

Čítajte viac: 

O2, 4ka, Orange a Telekom: Pozrite sa, koľko sme počas Štedrého dňa dátovali, telefonovali a posielali správ

Dátová prevádzka na Silvestra býva vyššia ako na Štedrý deň, ale pri porovnaní s inými dňami nejde opäť o žiadny rekordný deň. V medziročnom porovnaní možno konštatovať zhruba dvojnásobný rast prevádzky, a to na 136 TB za 24 hodín posledného dna roka 2019. Najvyťaženejšia hodina pre dátovanie bola medzi 21. a 22. hodinou.

Prvé hodiny nového roka prebiehali u operátora podobne ako v predchádzajúcich rokoch, veľký nápor prišiel po polnoci. Počas prvých dvoch hodín uskutočnili zákazníci viac ako milión hovorov a poslali takmer 650 tisíc SMS.

Zdroj: TS Telekom