Úvod Chladničky a mrazničky Smart chladničky Family Hub majiteľovi oznámia, keď z nich niečo zmizne

Smart chladničky Family Hub majiteľovi oznámia, keď z nich niečo zmizne

122
Family Hub
Dostupnosť vylepšených chladničiek Family Hub na našom trhu zatiaľ nie je známa.

Vo vnútornom priestore chladničky Samsung Family Hub v modelovom prevedení pre rok 2020 budú  kamery s umelou inteligenciou, ktoré majú prehľad o jej obsahu a majiteľovi hlásia, čo v nich pribudlo a ubudlo a ponúknu mu recepty na základe toho, čo v nich aktuálne je.

Nová verzia chladničiek Family Hub, modelový rok 2020, je ešte jednoduchšia a ponúka vyššiu mieru personalizácie. Vnútorný priestor monitoruje vylepšený kamerový systém View Inside s úplne novou inteligentnou technológiou rozpoznávania obrazu.

Vďaka nej kamery automaticky preskúmajú jednotlivé potraviny v chladničke, zistia, o aké produkty ide, a posielajú majiteľovi hlásenie, čo v chladničke pribudlo alebo ubudlo. Taktiež aplikácia Meal Planner je inteligentnejšia než predtým – funkcia Quick Plan ponúkne recepty na celý týždeň po jedinom kliknutí.

Family Hub
Nové inteligentné kamery rozpoznajú, čo v chladničke je a hlásia majiteľovi, čo z nej ubudlo a pribudlo.

Ďalšie vylepšenie pochádza od startupu Whisk, zameraného na využívanie umelej inteligencie vo varení – ten sa stal súčasťou platformy Samsung NEXT. Technológia Whisk umožňuje naplánovať spoločenskú večeru (alebo až týždenný jedálny lístok) podľa toho, koľko čakáte hosťov. Automaticky upraví recepty a pripraví nákupné zoznamy s potravinami, ktoré pre pre ne budete potrebovať.

Family Hub
Family Hub 2020 – dostupná bude v dvoch farebných prevedeniach.

Súčasťou smart chladničky zostáva aj vylepšená aplikácia Family Board. Tá umožňuje na virtuálnej nástenke zdieľať s ostatnými členmi rodiny piesne či fotografie a po novom podporuje aj video – záznamy je možné na chladničku posielať rovno zo smartfónov.

Čítajte viac: FridgeCam – malá kamera, ktorá z vašej chladničky urobí inteligentný spotrebič

Aby bolo zdieľanie ešte jednoduchšie, dočkala sa aktualizácie aj funkcia SmartView, vďaka ktorej možno na chladničke zobraziť obsah z pripojeného televízora alebo mobilného zariadenia Samsung, vrátane streamovania hudby. Pri zobrazení na výšku si na jej veľkom displeji možno pohodlne pozrieť videá natočené v tomto formáte na smartfóny.

Termín uvedenia ani cena novej verzie Family Hub pre slovenský trh ešte nie sú stanovené.