Úvod Inteligentný dom Smart reproduktor Amazon Echo Dot dostal displej, ktorý ukazuje čas

Smart reproduktor Amazon Echo Dot dostal displej, ktorý ukazuje čas

204
Amazon predstavil Echo Dot with Clock s integrovaným displejom.

Amazon Alexa je jeden z najobľúbenejších hlasových asistentov a dostáva sa do čoraz väčšieho počtu zariadení. Má ho Fitbit vo svojich nových hodinkách Versa 2, má ho Philips vo vyšších modelových radoch televízorov a s výpočtom produktov s podporou Alexy by sme mohli pokračovať poriadne dlho. Preto vždy spôsobí rozruch, keď nové zariadenia predstaví samotný Amazon.

Keď sa objavil Echo Dot prvej generácie, vedeli sme, že nám na ňom niečo chýba. S príchodom druhej generácie s podstatne prívetivejším dizajnom sa Echo Dot stal elegantným doplnkom modernej domácnosti a vďaka svojim rozmerom si celkom prirodzene svoje miesto nachádzal na nočných stolíkoch. Zaspávať pri audioknihe a zobúdzať sa na zvuky lesa je super, lenže ak chcel mať človek prehľad o čase, musel sa pýtať. Alexa síce dokáže odpovedať na šepkanie šepkaním, ale pre rozospatú myseľ to nie je ani zďaleka riešením. Zaobstarať sa dal aj Echo Show, ale aktívny displej v tmavej spálni takisto nie je nič, čo by sme chceli.

Amazon predstavil Echo Dot with Clock s integrovaným displejom a stal sa tým reproduktorom, ktorý sme hľadali. Jednoduchý segmentový displej dokáže zobrazovať čas, teplotu a informácie o budíkoch a to je všetko čo od malého „budíka“ na nočnom stolíku chceme. Displej je navyše nenápadne integrovaný pod textilným obalom reproduktora, nenarúša obľúbený dizajn a pôsobí celkom luxusne. Po spustení budíka sa dá zvonenie posunúť o deväť minút poklepaním po vrchnej časti. V ponuke bude trojica farieb: biela, šedá a čierna.

Novinka funguje rovnako ako jeho predchodca, dokáže komunikovať s kompatibilnými smart zariadeniami v dome. Z hľadiska zvuku to nebude žiadny zázrak, konštrukcia reproduktora sa nezmenila, no na počúvanie kníh, podcastov a správ to stačí, pre prehrávanie hudby má Amazonv ponuke kvalitnejšie a väčšie Echo reproduktory, napríklad nedávno predstavený Echo studio.

Aktuálny Echo Dot sa z ponuky nestratí, v súčasnosti sa dá kúpiť za zhruba 40 EUR, v akcii na Amazone ho zoženiete aj za dvacku. Echo Dot s hodinami je v predobjednávke za 70 EUR, čo je podstatne viac, no na druhej strane, prítomnosť hodín predstavuje vysokú pridanú hodnotu. K prvým zákazníkom by sa mal dostať v druhej polovici októbra.