Úvod História a výročia Legendárna hra Microsoft Solitaire má tridsať rokov!

Legendárna hra Microsoft Solitaire má tridsať rokov!

22
Microsoft Solitaire

Solitaire neoslavuje ako zabudnutá hra, stále ju hrá takmer 100 miliónov rúk na celom svete

V súčasnej podobe kolekcie Microsoft Solitaire Collection ju každý mesiac hrá viac ako 35 miliónov hráčov z viac ako 200 krajín sveta v 65 rôznych jazykoch. Aj po 30 rokoch je tak stále patrí k najhranejším hrám na planéte. Vôbec po prvýkrát sa pritom táto hra predstavila verejnosti pod menom Windows Solitaire. Ku svojim prvým hráčom sa dostala ako súčasť Windows 3.0 v roku 1990. Hra mnohým ľuďom pomohla naučiť sa ako myšou ťahať a púšťať položky na obrazovke. Počítačová myš totiž v tom  čase bola stále horúcou novinkou.

Dnes sa Microsoft Solitaire hrá na počítačoch, notebookoch, tabletoch a telefónoch v každom kúte sveta. Ide o hru s pravdepodobne najrozmanitejšími hráčmi na svete, čo jej iba pridáva na popularite. Iba v poslednom desaťročí zaznamenala viac ako pol miliardy hráčov, čo bezpochyby prispelo k uvedeniu hry do siene slávy videohier (rok 2019).

Microsoft Solitaire

30. výročie oslávil Microsoft pozvánkou určenou všetkým hráčom, aby sa v jeden deň (22. máj 2020) pokúsili pokoriť rekord najväčšieho počtu hier Microsoft Solitaire dokončených za jeden deň. Okrem toho si Microsoft pre skutočných fanúšikov pripravil aj špeciálne tričká a hrnčeky s logom hry.