Úvod Domáce reproduktory a soundbary Sonos Arc, prémiový inteligentný soundbar

Sonos Arc, prémiový inteligentný soundbar

140

Vďaka podpore Dolby Atmos a viacerých hlasových asistentov stanovuje Sonos Arc novú latku pre zvuk domáceho kina.

Sonos tento týždeň predstavil nový Arc, prémiový zvukový panel, ktorý prináša intenzívny a bohatý zvuk v kino-kvalite do domácností. Sonos stavia na svojich inováciách v oblasti domáceho kina so zvukom riadeným softvérom. Ten strhne poslucháčov až dramatickými detailmi, krištáľovo čistými dialógmi a pôsobivými basmi s podporou Dolby Atmos. Arc tak nepredstavuje iba zvukový panel. Prináša vynikajúci zvuk pre akýkoľvek obsah. Či už televízny, hudobný, podcasty alebo streamovaný aj bez zapnutej televízie.

Sonos Arc

Sonos Arc je ponúka poriadne široký hudobný pult a pôsobivé basy. Jedenásť vysokovýkonných meničov vrátane dvoch, ktoré hrajú nahor pre 3D zvuk, vytvára dramatickú čistotu, detaily a hĺbku. Bol navrhnutý a vyladený v spolupráci s Oscarom ocenenými majstrami zvuku. Sonos Arc upravuje svoj zvukový profil pomocou softvéru ktorý rozpoznáva zdroj audio signálu, či už stereofónneho, Dolby Audio 5.1 alebo Dolby Atmos.

Poslucháči môžu pomocou aplikácie Sonos dolaďovať zvukový prejav. Funkciou vylepšenia reči na ďalšie zvýraznenie vokálov, nočného režimu na tlmenie hlasných výbuchov alebo vyskúšať Sonos Trueplay, ktorý prispôsobí hudobný prejav s ohľadom na miestnosť.

Arc je k dispozícii v matnej čiernej alebo matnej bielej farbe. Vďaka 270-stupňovej zaoblenej plastovej mriežke ponúka nenápadný výstup pre viacrozmerný zvuk, ktorý vizuálne nikoho neurazí. Arc môžete postaviť pred televízor alebo pripevnit na stenu pomocou samostatného držiaka. Jednoduché pripojenie pomocou rozhrania HDMI eARC alebo ARC umožňuje rýchlu inštaláciu. Vďaka softvérovej platforme novej generácie Sonos S2 môžete ovládať Arc pomocou aplikácie Sonos, existujúceho TV diaľkového ovládača, Apple AirPlay 2 alebo pomocou hlasových asistentov spoločnosti Amazon alebo Google.

Aj keď Arc poskytuje silný, filmový zvuk sám o sebe, pridanie subwooferu Sonos Sub a priestorových reproduktorov One SL ponúka ešte silnejší hudobný zážitok. Arc v portfóliu značky nahrádza Playbar aj Playbase, predaj spúšťa Sonos už 10. júna za cenu 899 EUR. Okrem tejto novinky Sonos aktualizoval aj ďalšie dva produkty.  Sonos Sub (Gen 3) a Sonos Five, nahradzujúce Play:5 (Gen 2), prinášajú väčšiu pamäť, rýchlosť a samozrejme, lepší zvuk. Všetky nové produkty si môžete už dnes rezervovať pomocou stránky výrobcu.