Úvod Mobily Sony predstavuje novinku Xperia L4, zaujme cenou aj výbavou

Sony predstavuje novinku Xperia L4, zaujme cenou aj výbavou

62

Výborná cena mobilného telefónu Sony Xperia L4 prekonala naše očakávania. Naplní ich aj samotný telefón?

Hneď na úvod vás ale musím sklamať – pokiaľ ide o očakávania, odpoveď ešte dnes bohužiaľ nepoznáme. V každom prípade, Sony Xperia L4 je konečne na trhu a poznáme aj jeho cenu, ktorú Sony stanovilo na veľmi príjemných 199 eur. Čo za to dostanete? Predovšetkým veľmi elegantný telefón, ktorý váži rozumných 178 gramov a k dispozícii sú aj dve farebné prevedenia (modrá a čierna).

Sony Xperia L4

Xperia L4 ponúka výhody širokouhlého 6,2 ”displeja s formátom 21: 9, bežne rezervovaného pre prémiové modely. Vďaka nemu budete môcť vidieť viac bez rolovania. O výdrž sa nemusíte báť vďaka slušne veľkej 3580 mAh batérii, ktorá by mala bez problémov zabezpečiť dostatok energie aj pre naozaj náročný deň.

Súčasnú generáciu bude zaujímať predovšetkým trojica fotoaparátov na zadnej strane. Ponúkajú 13MP pre hlavný objektív, 5MP pre ultraširoký objektív a 2MP pre hĺbkovú kameru a dokonalý „bokeh“ efekt. Ide o prvý model Xperia modelovej rodiny L, ktorý ponúka fotoaparát s tromi šošovkami a zároveň umožňuje aj snímať vysokokvalitné obrázky z dvoch uhlov. Vybrať si totiž môžete medzi širokým a ultra širokým. K dispozícii je samozrejme možnosť zachytiť video a obrázky vo formáte 21: 9.

Operačná pamäť Sony Xperia L4 má rozumné 3 GB a telefón ponúkne 64 Gb úložisko (tie môže rozšíriť pomocou microSDXC kariet až do kapacity 512 Gb. O rýchlosť sa postará procesor Mediatek MT6762 a napriek svojim rozmerom (159 mm x 71 mm x 8,7 mm) Sony sľubuje, že pôjde o dokonalý nástroj, ktorý hravo zvládnete ovládať jednou rukou.