Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita Sony predstavuje doplnkové zadné tlačidlá pre gamepad DualShock 4

Sony predstavuje doplnkové zadné tlačidlá pre gamepad DualShock 4

51

Sony rozširuje možnosti svojho gamepadu DualShock 4 o dvojicu konfigurovateľných tlačidiel. Gamepad uzrel svetlo sveta spoločne s konzolou PS4 a v tomto čase, kedy sú už jeho dni takmer zrátané, dostáva prekvapivý upgrade. Doplnok sa pripája priamo ku konektoru ovládača a okrem dvoch tlačidiel obsahuje a OLED displej.

Back Button Attachment tak výrazne rozširuje možnosti DualShocku a zvyšuje jeho efektivitu v moderných hráchna PS4. Dvojica tlačidiel môže byť namapovaná až na 16 rôznych funkcií, či už je to stlačenie niektorého zo štyroch základných tlačidiel, či predných páčok. Sony sľubuje výbornú odozvu a skrátenie reakčného času hráča a pohodlnejšiu ergonómiu.

Obe tlačidlá je možné nakonfigurovať podľa potreby v reálnom čase priamo počas hrania, bez nutnosti opustiť rozohranú hru. Na to slúži dedikované tlačidlo, ktoré zároveň prepína medzi troma uloženými profilmi nastavení.

Čítajte viac: Očakávaná herná konzola PlayStation 5 – Sony začína uvoľňovať prvé informácie

Integrovaný OLED displej informuje o aktuálnej konfigurácii tlačidiel. Keďže doplnok prekryje 3,5 mm konektor, je tento výstup vyvedený na spodnej strane doplnku, takže gamepad nepríde o žiadnu potrebnú funkcionalitu.

Takto upravený DualShock 4 bol testovaný a podporuje všetky obľúbené PlayStation 4 a PlayStation VR tituly. Back Button Attachment sa do predaja dostane najprv v Spojených štátoch a Kanade, 23. januára 2020. Odporúčaná cena je stanovená na 29,99 USD, podobnú cenovku, ale v eurách, by toto rozšírenie gamepadu mohlo mať aj v našich končinách.

Zdroj: playstation.com