Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita Očakávaná herná konzola PlayStation 5 – Sony začína uvoľňovať prvé informácie

Očakávaná herná konzola PlayStation 5 – Sony začína uvoľňovať prvé informácie

37
Playstation 4

PlayStation 5 je už teraz netrpezlivo očakávaná, na trh však príde až o rok.

V priebehu tohto týždňa totiž Sony na svojom blogu uverejnila informáciu, že pripravovanú konzolu PlayStation 5 vypustí do sveta až tesne pred budúcoročnými Vianocami. Čaká nás teda ešte viac ako rok čakania.

Zásadnou novinkou bude vylepšený ovládač, ktorý Sony uvedie spolu s konzolou a ktorého hlavnou výhodou by malo byť lepšie vtiahnutie do deja hier pomocou dotykových zmyslov. Pribudne haptická spätná väzba, ktorá vám umožní rozoznať aj povrch, po ktorom sa pohybujete. Beh po tráve by tak mal byť výrazne odlišný od brodenia sa v blate.

Druhou inováciou konzoly PlayStation 5 bude rozšírená funkcionalita tlačidiel L2 a R2. Tie si budú môcť programátori prispôsobiť nielen funkcionalitou, ale najmä ich odporom. Opäť budete vnímať rozdiel pri naťahovaní tetivy luku alebo akcelerácii terénneho vozidla na skalnatom povrchu. Vývojári hier už majú prvé verzie týchto ovládačov k dispozícii a aj keď ešte nepoznáme žiaden špecifický hviezdny titul určený pre novú konzolu, máme sa zrejme na čo tešiť.