Úvod Quanta BLACK Sony uvádza na trh nové inteligentné 4K LCD televízory

Sony uvádza na trh nové inteligentné 4K LCD televízory

15
4K

Nové smart LCD televízory s rozlíšením 4K Sony XH81, XH80 a X70 4K HDR ponúkajú uhlopriečky od 43 do 85 palcov, opračný  systém Android a špičkový obraz.

Séria XH81 aj XH80 sa môžu pochváliť procesorom 4K HDR X1, ktorý využíva pokročilé algoritmy na zníženie šumu a zvýšenie detailov. Vďaka ešte jasnejšiemu signálu 4K je všetko, čo sledujete, bližšie k rozlíšeniu 4K, plné živých farieb a kontrastu. Vďaka rozšíreniu farebného spektra reprodukuje displej TRILUMINOS s procesorom X1 viac farieb ako bežná televízia. Analyzuje a spracováva údaje v každom obrázku, aby farby boli ešte prirodzenejšie a presnejšie. Vďaka tomu sú obrázky bližšie ku skutočnému životu ako kedykoľvek predtým.

Model XH80

Modely XH81 a XH80 podporujú formát HDD Dolby Vision, ktorý poskytuje výrazné svetlé efekty, hlbšiu čiernu a žiarivejšie farby. Pokiaľ ide o zvuk – novo-vyvinutý reproduktor X-Balanced Speaker (pre modely s uhlopriečkou 55 “ a viac)ponúkne kvalitný zvuk aj v ultra tenkom vyhotovení televízora, kým kompatibilita Dolby Atmos dáva zvuku priestor a realistickosť.

Mnohé modely XH81 a XH80 sú vybavené funkcionalitami Android TV,  Google Assistant (záleží však od jednotlivých modelov a krajiny) a prichádzajú s predinštalovaným obchodom Google Play a aplikáciou Chromecast. Obe ponúkajú používateľom jednoduchý prístup k obsahu, službám a zariadeniam prostredníctvom svojej rozsiahlej platformy.

Model XH81

Pôvodná grafika používateľského rozhrania od spoločnosti Sony a ovládanie hlasom sú vylepšené pre lepšie každodenné použitie. Pomocou samostatných zariadení Google Assistant a Amazon Alexa  môžete prenášať a ovládať videá zo služby YouTube pomocou služby Google Home alebo pomocou zariadení Amazon Alexa meniť kanál či hlasitosť. Používatelia Apple AirPlay 2 môžu streamovať filmy, hudbu, hry a fotografie do svojho televízora priamo zo svojich zariadení iPhone, iPad alebo Mac. Technológia Apple HomeKit poskytuje používateľom jednoduchý a bezpečný spôsob ovládania televízie pomocou zariadení iPhone, iPad alebo Mac.

Televízor Sony X70 4K HDR predstavuje 4K inteligentnú televíziu, ktorá ponúka mimoriadne žiarivé a realistické farby s mimoriadne čistým obrazom, čistým zvukom a krásnym hliníkovým dizajnom. Vo výbave má samozrejme aj tie najdôležitejšie multimediálne aplikácie. Vďaka technológii 4K X-Reality PRO sú obrázky vylepšené takmer ku skutočnej kvalite 4K pre pozoruhodnú čistotu, ostrosť a výnimočné detaily. Model X70 tak ponúka ľahko dostupný zážitok z inteligentnej televízie so vstavaným internetovým prehliadačom a prístupom k aplikáciám ako YouTube a Netflix pomocou jedného kliknutia.

X70 4K HDR

Modely s označením XH80 začínajú na sume 792,60 EUR, modely XH81 842,40 EUR, cena modelov X70 4K HDR ešte nie je stanovená.