Úvod Quanta BLACK Sony vylepšuje svoje bezdrôtové slúchadlá s potláčaním hluku

Sony vylepšuje svoje bezdrôtové slúchadlá s potláčaním hluku

154
Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4

Model WH-1000XM4 predstavuje praktické, pohodlné a štýlové slúchadlá s výdržou batérie až 30 hodín, ktoré sa samy učia rozpoznávať vaše obľúbené miesta.

Sony iba pred niekoľkými dňami predstavila novinku s označením WH-1000XM4. Ide o bezdrôtové slúchadlá s potláčaním hluku štvrtej generácie. Najnovšie slúchadlá ponúkajú obľúbenú technológiu zo známeho modelu WH-1000XM3 s novými inteligentnými funkciami, ktoré umožňujú lepšie pracovať s hudbou, efektívnejšie potláčanie hluku a schopnosť automaticky upravovať priepustnosť hluku na základe vašich preferencií.

Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4

Slúchadlá WH-1000XM4 používajú momentálne najlepší systém Sony pre potláčanie nežiaducich zvukov. Vďaka dvom mikrofónom na každom slúchadle technológia Dual Noise Sensor sníma okolitý hluk a odovzdáva údaje do špeciálneho procesora pre jeho odrušenie (HD Noise Cancelling Processor QN1).

Nový bluetooth Audio SoC (systém na čipe) sníma a prispôsobuje hudbu a šum rýchlosťou viac ako 700-krát za sekundu. Na základe jeho vstupov následne procesor QN1 aplikuje nový algoritmus na rušenie hluku v reálnom čase.

Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4

Vďaka Edge-AI, DSEE Extreme ešte presnejšie obnovuje straty spôsobené počas digitálnej kompresie zvuku tak, aby bol zážitok vernejší originálu. Edge-AI analyzuje hudbu v reálnom čase a rozpoznáva nástroje, hudobné žánre a jednotlivé prvky každej piesne, aby obnovil zvuky vo vysokej kvalite. Pri tvorbe systému AI Sony spolupracovalo najmä so spoločnosťou Sony Music Studios Tokyo na zhromažďovaní údajov o hudbe, aby získala skutočný prehľad o tom, ako sa skladajú konkrétne hudobné signály.

Novinku, 360 Reality Audio, si vychutnáte so slúchadlami WH-1000XM4 v kombinácii so smartfónmi Android alebo iPhone, ktoré majú nainštalovanú potrebnú aplikáciu streamovacích služieb, ktoré túto funkcionalitu ponúkajú. Vďaka nej sa majitelia nových slúchadiel môžu ocitnúť priamo pred svojim obľúbeným umelcom.

Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4

Adaptívne ovládanie zvuku na modeli WH-1000XM4 je inteligentná funkcia, ktorá neustále sníma vaše okolie. Teda to, kde sa nachádzate a čo práve robíte. Následne upravuje nastavenie okolitého zvuku tak, aby uprednostnilo hudbu, ktorú počúvate. V priebehu času sa Adaptive Sound Control naučí rozpoznávať miesta, ktoré často navštevujete. Napríklad vašu prácu, telocvičňu alebo obľúbenú kaviareň, a prispôsobí zvuk každému miestu. Svoje často navštevované miesta a preferované nastavenia si môžete nastaviť aj pomocou „Sony | Headphones Connect App“ a nastavenia okolitého zvuku sa automaticky aktualizujú pri prechode medzi rôznymi prostrediami

Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4

Novinkou modelu WH-1000XM4 je „Speak-to-Chat“, inovatívna funkcia, ktorá vám umožní viesť krátke rozhovory bez toho, aby ste museli zložiť slúchadlá. Jednoducho začnite rozprávať a slúchadlá rozpoznajú váš hlas, automaticky pozastavia hudbu a prepustia okolitý zvuk. Hudba sa automaticky začne znova prehrávať 30 sekúnd po poslednom rozhovore. Režim „okamžitá pozornosť“ je samozrejme k dispozícii tiež. Ak si chcete vypočuť oznámenie alebo iba krátko povedať, jednoducho položte pravú ruku na náušnicu. Okamžite tak znížite hlasitosť a necháte preniknúť okolité zvuky.

Funkcia detekcie chôdze nemôže chýbať ani v tejto novinke. Slúchadlá si samé zisťujú, či ich práve nosíte a podľa toho prispôsobujú prehrávanie hudby. Šetria tak samozrejme aj batérie, ktoré by v novinke mali vydržať až 30 hodín. Rýchle nabíjanie počas 10 minút zase umožní prehrávanie až 5 hodín. Novinka bude stáť 380 eur a bude k dispozícii koncom leta v dvoch farebných prevedeniach – čiernom a striebornom.