Úvod Domáce reproduktory a soundbary Sound X od Huawei je kompaktný reproduktor s výnimočným zvukom

Sound X od Huawei je kompaktný reproduktor s výnimočným zvukom

140
Sound X

Kompaktný reproduktor Huawei Sound X sa môže pochváliť 360-stupňovým zvukom v a výkonom až 144 W. Váži takmer 3,5 kilogramu.

Výraz „kompaktný“ pri reproduktore Sound X treba brať s rezervou, nie je mini. Vysoký je približne 20 centimetrov a jeho hmotnosť je až 3,5 kg, v prvom rade ide pri ňom totiž o nadštandardnú kvalitu zvuku.

Sound X je navrhnutý tak, aby zabezpečil hladkú interakciu s inteligentnými zariadeniami v blízkosti poslucháča. Výhodou je hlavne podpora funkcie Huawei Share, vďaka čomu možno intuitívne zdieľať hudbu či hovory jednoduchým priložením telefónu k reproduktoru. Keď napríklad oň jemne poklepkáte svojim telefónom, zvuk sa prenesie do reproduktora. Ak chcete využiť Sound X počas telefonátov, stačí zapnúť režim hovoru dotykom ruky. Na prenos zvuku a spojenie s okolím využíva Bluetooth 5.0 a wi-fi a podpora hlasových asistentov, tá však bude zrejme fungovať zatiaľ len v Číne.

SoundX sa môže pochváliť nielen výkonom až 144 W, ale aj dvojitým wooferom pre extra dunivý zvuk a špeciálnym 360-stupňovým akustickým dizajnom. Výsledkom je certifikácia Hi-Res.

Reproduktor je výsledkom spolupráce značiek Huawei a Devialet. Devialet je výrobca, špecializujúci sa na zaradenia s nadštandardnou zvukovou kvalitoou a má v tejto oblasti 160 technologických patentov. Aj Sound X je vybavený niektorými z nich.  Konkrétne patentovanou technológiou spracovania signálu SAM (Speaker Active Matching) a  symetrickou štruktúrou Push-Push.

Sound X

SAM predstavuje efektívny kompenzačný algoritmus, ktorý je schopný prispôsobiť výstupný signál tak, aby vyhovoval špecifickým charakteristikám reproduktora a minimalizoval skreslenie zvuku. Štruktúra Push-Push konfiguruje zabudované basové reproduktory tak, aby sa v maximálnej miere potlačili vibrácie, vyvolané hlbokými tónmi.

Jeho cena v Európe by sa mala pohybovať okolo hranice 260 eur. Vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Španielsku príde do predaja v najbližších týždňoch, ďalšie krajiny budú čoskoro nasledovať.