Úvod Počítače SteelSeries ponúka podložky QcK, ktoré zakryjú celý stôl

SteelSeries ponúka podložky QcK, ktoré zakryjú celý stôl

217

Jeden z najznámejších výrobcov herných periférií, spoločnosť SteelSeries, dnes uviedol do svojej ponuky nové podložky pod myš QcK 3XL, QcK 4XL a QcK 5XL. Ich charakteristickou vlastnosťou je nadštandardná veľkosť.

Pamätáte sa na svoju prvú podložku pod myš? V mojom prípade to bol zhruba 25×18 cm veľký penový obdĺžnik s plastovou hornou vrstvou na ktorej bol vytlačený obrázok tropického zálivu. Guľôčková myš však po nej behala s radosťou a celkom to fungovalo. V priebehu času však aj podložky pod myš prešli rozsiahlym vývojom, rovnako ako iné periférie počítača. Zlepšili sa materiály, povrchy, spracovanie a zväčšili sa aj rozmery. Najobľúbenejšie a najpredávanejšie sú aktuálne väčšie podložky. SteelSeries chce tento trend podchytiť a prináša na trh skutočne nadrozmerné modely. QcK 3XL, 4KL a 5XL ponúknu priestor pre myš i klávesnicu a dokonca zakryjú aj celý stôl.

Podložka QcK 5XL má totiž rozmery 1600×800 mm, takže z dosky bežného stola nebude vidieť vôbec nič. Menšie modely QcK 4XL a 3XL majú rozmery 1220×762 mm, resp. 1220×590 mm. Budete preto môcť behať myšou po celej ploche stola, s istotou, že jej senzor sleduje konzistentný a kvalitný povrch.

Produktová séria QcK má za sebou už viac ako 14 miliónov predaných kusov a v SteelSeries dobre vedia, čo robia. Hladký povrch podložiek zostavený z vysokého počtu textilných vlákien optimalizuje presnosť pohybu myši, či už využíva laserový, alebo optický snímač. Z rubovej strany nechýba výrazné pogumovanie, ktoré udrží podložku pevne na svojom mieste.

Všetky tri modely sa budú dať zaobstarať aj vo verzii Prism s dvojzónovým RGB podsvietením s možnosťou plnej konfigurácie farieb a efektov.

Podložky 4XL a 5XL budú dostupné exkluzívne prostredníctvom eshopu na www.steelseries.com. Ak sa už tešíte na „nekonečnú“ podložku, pripravte si 49,99 EUR na najmenšiu QcK 3XL, 69,99 EUR na QcK 4XL a 99,99 EUR na model QcK 5XL. Verzie s prívlastkom Prism a RGB podsvietením okrajov budú dostupné za 109,99 EUR, 129,99 EUR a 159,99 EUR.

Zdroj: TS SteelSeries