Úvod Počítače Populárna značka SteelSeries uvádza dve nové herné klávesnice a myš

Populárna značka SteelSeries uvádza dve nové herné klávesnice a myš

51

SteelSeries – jedna z najvýznamnejších značiek na progamingovom trhu osviežuje svoju ponuku. Myš Rival 3 zaujme predovšetkým svojím vyhotovením, novým senzorom a nízkou cenou, klávesnica Apex 3 zasa odolnosťou voči vode a Apex 5 použitím kombinovaných mechanicko-membránových spínačov.

Začnime najlacnejším spomedzi novopredstavených modelov. Herná myš SteelSeries Rival 3 patrí medzi ľahké symetrické myši vhodné pre pravákov i ľavákov. Dizajn sa stáva čoraz viac dôležitým a novinka zapadne do hernej výbavy aj vďaka RGB podsvieteným logom a netradične aj tenkou linkou tiahnucou sa okolo obvodu spodnej strany myši.

SteelSeries Rival 3

Vysoká odolnosť a trvácnosť by mala byť zaručená vďaka použitiu vysoko trvanlivého polyméru, ktorého výhodou je aj to, že je ľahký. Rival 3 tak váži len 77 gramov. Optický senzor vznikol v domácej kuchyni SteelSeries v spolupráci so známym výrobcom PixArt. Nový senzor TrueMove Core by mal byť veľkým kvalitatívnym pokrokom v tejto cenovej hladine.

Kľúčovými parametrami je rozlíšenie 8500 DPI a najmä sledovanie pohybu jedna k jednej, takže každý pohyb myši je presne reprezentovaný pohybom kurzora na obrazovke.

Myš je osadená spínačmi, ktoré vydržia až 60 miliónov stlačení. Sú to presne tie isté spínače, ktoré boli použité v mnohými recenziami velebenej myši Rival 650. Ako to už pri herných myšiach býva dobrým zvykom, aj Rival 3 dokáže do integrovanej pamäte uložiť päť profilov nastavení.

Najlepšou správou je však odporúčaná cena, za Rival 3 si SteelSeries pýta skromných 39,90 EUR, čo je veľmi konkurencieschopná suma.

Lacnejšia z dvoch klávesníc má označenie Apex 3 a mala by byť dobrým doplnkom k vyššie spomenutej myši. Pýši sa stupňom krytia IP32 a bez problémov prežije poliatie tekutinou. Ide o plnoformátovú klávesnicu so štandardným rozložením kláves a podporou technológií, s ktorými sme sa doteraz stretávali najmä pri vyšších modeloch výrobcu.

SteelSeries Apex 3

RGB podsvietenie je realizované v desiatich zónach, klávesnica podporuje anti-ghosting a spolieha sa na nové tiché spínače s nízkym trením a životnosťou viac ako 20 miliónov stlačení. Pribalená je aj odnímateľná magnetická podložka pod zápästia. V pravom hornom rohu sa nachádza multimediálne tlačidlo a stláčateľný skrolovací valček. Aj tu je cena veľmi atraktívna, SteelSeries Apex 3 stojí 79,99 EUR.

Do vyššej triedy to má namierené klávesnica s označením Apex 5. Osadená je hybridnými spínačmi, ktoré kombinujú to najlepšie zo svetov membránových a mechanických klávesníc. Sú odolné, no zato s jasnou spätnou väzbou a prstom dávajú podobnú istotu ako štandardné MX Blue mechanické spínače.

SteelSeries Apex 5

Výbava je aj tu nadštandardná, minimálne pokiaľ sa bavíme o konkurenčných modeloch v danej cenovej kategórii. Telo je vyrobené z leteckého hliníka nechýba jej OLED displej,

či RGB podsvietenie každej klávesy zvlášť. Aj tu je pribalená pohodlná magnetická podložka pre zápästia. Integrovaný displej je plne konfigurovateľný.

Čítajte viac:

CES 2020: Samsung predstavil špičkové dizajnové monitory Odyssey s extrémnym zakrivením

Môže slúžiť na zobrazovanie údajov z podporovaných hier ako sú napríklad CS:GO alebo Dota2, ale aj informácie z aplikácií TIDAL, Discord a ďalších. Prípadne si na ňom zobrazte vlastné GIF obrázky a klávesnicu viac personalizujte.

Odporúčaná cena SteelSeries Apex 5 je 129,99 EUR a rovnako ako Apex 3 a Rival 3 je už v ponuke aj na našom trhu.

Zdroj: TS SteelSeries