Úvod Ostatné Nový Cadillac Escalade je prvým autom so zakriveným displejom

Nový Cadillac Escalade je prvým autom so zakriveným displejom

40

K autám máme blízko a nový Escalade nás doslova posadil na zadok – tento portál sa však venuje prioritne iným témam. Diskusie o zmysluplnosti jeho existencie u nás preto nehľadajte. Teraz sa totiž chceme zamerať na výrazný prvok v interiéri – zakrivený displej P-OLED, ktorý je ústredným prvkom úplne nového interiéru.

Displej s uhlopriečkou 38 palcov v Cadillacu Escalade pozostáva z troch samostatných zobrazovacích panelov P-OLED, z ktorých väčšie majú uhlopriečky 16,9 palca. Tri zakrivené obrazovky tvoria klaster prístrojových panelov (IPC) na zobrazovanie základných informácií o vozidle a integrovaný centrálny zásobník (ICS), ktorý slúži ako informačný displej pre audio, video a navigačný obsah.

Pokročilý systém v Escalade obsahuje aj také funkcie, ako napríklad navigácia s podporou rozšírenej reality a Night Vision – všetko poháňané softvérom vyvinutým spoločnosťou LG. Pokročilý softvér spoločnosti LG je v súlade s úrovňou ASIL (Automotive Safety Integrity Level) a spĺňa medzinárodnú normu ISO pre funkčnú bezpečnosť cestných vozidiel.

Čítajte viac:

Sony má vlastný hi-tech elektromobil Vision S, Mercedes zas auto, inšpirované filmom Avatar

Podľa spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom trhu IHS Markit sa očakáva, že globálny trh s automobilovými displejmi porastie z objemu 7,8 miliardy USD v minulom roku na 10,5 miliárd USD do roku 2023.

The 2021 Escalade showcases the first curved OLED in the industry with over 38 inches diagonal of total display. Featuring twice the pixel density of a 4K television, this technology enables bold imagery, perfect blacks and the largest color range available in the automotive industry.

Vďaka širokým pozorovacím uhlom, zakriveniu a výraznej grafike je využitie P-OLED displejov oveľa intuitívnejšie pre vodičov. Vysoký stupeň flexibility a bezkonkurenčná štíhlosť technológie OLED sú navyše príťažlivé pre prémiových výrobcov automobilov, ktorí netrpezlivo čakajú na inovácie, ktoré môžu ponúknuť svojim zákazníkom. Sme zvedaví, kto nasadí túto novinku ako ďalší v poradí.