Úvod Ostatné Synology predstavuje DiskStation DS420j, vytvorte si vlastný domáci cloud

Synology predstavuje DiskStation DS420j, vytvorte si vlastný domáci cloud

401

Spoločnosť Synology ponúka celú škálu NAS systémov, vrátane tých domácich. Postaviť si na nich môžete vlastný domáci cloud, na ktorý sa vmestia vaše fotografie, videá a zálohy. Vďaka neustálemu pripojeniu k internetu budete mať svoje súbory dostupné odkiaľkoľvek. V rámci domácej siete, v televízore, na hotelovej izbe či v práci.

Nový DS420j je štvoršachtový NAS server pre domácnosti a súkromných používateľov. Ide o multimediálne úložisko pre efektívnu správu a zdieľanie multimediálnych súborov, ktoré je ideálnou voľbou pre uchovávanie fotografií a prenášanie dátového video streamu. Výkonný procesor zariadenia DS420j zabezpečuje plynulú správu fotografií aj multimédií.

Vďaka konfigurácii štyroch diskov z neho môžete vytvoriť masívne úložisko s maximálnou kapacitou až 64 TB, pričom disky sú vzájomné zálohované a dáta sú chránené pred zlyhaním z niektorého z nainštalovaných diskov. Dáta tak budú bezpečne uložené a šifrované. Zariadenie dokáže so zašifrovanými dátami pracovať rýchlosťou 112 MB/s, čo je pre domáce potreby celkom dostačujúce.

Rýchlu odozvu systému má na starosti 64 bitový štvorjadrový procesor taktovaný na 1,4 GHz, doplnený o 1 GB DDR4 pamäte. DS240j funguje na systéme DiskStation Manager, ktorý je výbornou platformou na správu dát. Navyše podporuje aj funkciu multimediálneho servera, takže NAS sa stane domácim úložiskom multimédií. Obľúbené filmy, videá či hudbu môžete sledovať a počúvať na televízore či audiosystéme pripojenom k domácej sieti.

Systém obsahuje aj množstvo voliteľne inštalovateľných balíčkov, ktoré ďalej rozširujú jeho funkcionalitu. Z NAS tak môže byť mailový server, webserver, tlačový server či šifrované úložisko dát. Experimentovať tak môžete s databázami, vlastným WordPress webom či multimediálnou knižnicou bez akýchkoľvek investícií do cloudových služieb.

V stave hibernácie má novinka spotrebu len necelých 8 W, takže v domácnosti môže bežať nonstop aj bez zvýšených nákladov na elektrinu.

Synology DS4210j sa začína objavovať v ponuke slovenských eshopov, cena sa pohybuje okolo hranice 300 EUR bez diskov.

Zdroj: TS Synology