Úvod Quanta BLACK TAG Heuer predstavil novú generáciu svojich Connected Watch

TAG Heuer predstavil novú generáciu svojich Connected Watch

76
TAG Heuer

Cena nových TAG Heuer Connected Watch vzrástla iba o necelých 200 eur v porovnaní s prvou generáciou a štartuje na hranici 1800 dolárov a pohybuje sa až po 235O dolárov za najdrahšiu verziu.

Inteligentné hodinky dnes patria už k pomaly k štandardu a v rôznej podobe ich môžete zazrieť na rukách čoraz vyššie postavených ľudí. Či už ide o vyslovene „aktívne“ kúsky monitorujúce vaše športové aktivity, merače krokov alebo veľmi populárne jablkové digitálky, klasická mechanika si pripomína príchod quartziek. Orientujú sa na ne už aj  luxusné znčky, ku ktorým patrí aj TAG Heuer.

Tentokrát však  nejde iba o nízku cenu a nezničiteľnosť, mnoho z modelov musíte strážiť ako oko v hlave a najmä, bez pravidelnej porcie elektriky a pripojenia vám až tak neposlúžia. TAG Heuer nezaváhal a prvýkrát sa do týchto vôd vrhol už v roku 2015, pričom novinka je v podstate treťou generáciou modelovej rady Connected.  Okrem kvalitných materiálov ale majú zaujať novými senzormi, funkcionalitou ako aj bezchybným vzhľadom.

Rovnako ako iné moderné kúsky značky, týchto 45 milimetrov ocele alebo titánu neprehliadnete. Chráni ich odolné zafírové sklíčko a vo vnútri nájdeme spoľahlivý operačný systém Wear OS od spoločnosti Google, ktorý sa stará predovšetkým o konektivitu a každodenné záležitosti. Pre športovcov je určená nová aplikácia TAG Heuer Sports app, ktorá zvláda takmer všetky športy a podpora ďalších je už na ceste. Samotný displej umožní voľbu piatich preddefinovaných dizajnov mechanických alebo digitálnych hodiniek, pričom každý zákazník si ich vie doladiť podľa svojho gusta.

Základné údaje

Samotné hodinky sú vodotesné do 5 ATM (čiže pomalšie aktivity v plytkých vodách ako napríklad beh v daždi či plávanie) a o ich energiu sa stará 43O mAh batéria, ktorá zabezpečuje celodennú výdrž aj s hodinovou intenzívnou športovou aktivitou. Športové aktivity dokáže v zásade veľmi intenzívne sledovať v kuse aj šesť hodín, no na následnú regeneráciu bude potrebovať aspoň 1,5-hodinový pobyt na nabíjačke.

K dispozícii je niekoľko rôznych náramkov, ktoré si budete vedieť dokonalo zladiť s vytúženou podobou a využitím, pričom cena novinky vzrástla iba o necelých 200 eur v porovnaní s prvou generáciou a štartuje na hranici 1800 dolárov a pohybuje sa až po 235O dolárov za najdrahšiu verziu.