Úvod Osobná hygiena Táto „sekerka“ umožňuje holenie aj pod sprchou, dokonca obojsmerné

Táto „sekerka“ umožňuje holenie aj pod sprchou, dokonca obojsmerné

26
zastrihávač
Zastrihávač Panasonic ER-GY60 je dokonale vodotesný.

Model s označením Panasonic ER-GY60 je inovatívne zariadenie, respektíve zastrihávač brady a chĺpkov na tele. Je vodotesný, umožňuje aj obojsmerné holenie a použiť ho možno na bradu aj telo.

Zastrihávač má špecifický tvar inšpirovaný britvou, ktorý však nie je samoúčelný. Jeho konštrukcia umožňuje držať ho viacerými spôsobmi, takže sa s ním ľahšie dostanete na zle prístupné miesta. Okrem toho je aj ľahký, váži necelých 150 gramov.

zastrihávač
Model ER-GY60 je určený nielen na bradu, ale aj na telo.

Navyše, ako jeden z mála prístrojov svojho druhu, umožňuje aj obojsmerné holenie namokro aj nasucho, takže nie je problém posúvať ho zľava doprava a vzápätí naopak.

Pod „namokro a nasucho“ myslíme nielen holenie s penou, prístroj kľudne môžete použiť aj pod sprchou, má totiž vodotesnú konštrukciu. To je výhodné aj preto, lebo po použití ho stačí jednoducho umyť pod tečúcou vodou.

Keďže je určený aj na bradu, má hrebeňový nástavec s dvadsiatimi rôznymi prednastavenými dĺžkami strihu od 0,5 až do 10 mm.  Čepieľka má navyše zaoblené okraje a veľmi úzke medzery, takže pokožku nedráždi a nehrozí jej priškripnutie. Aj ona samotná je ultratenká (hrúbka pevnej čepieľky je len 0,1 mm), takže je bez problému – a bez peny – použiteľná aj na odstránenie ochlpenia napríklad z hrude. Okrem ochranného nástavca na ochlpenie na tele  má pre tento účel aj klasický hrebeňový nástavec.

Ďalšou praktickou vymoženosťou tohto zastrihávača je nástavec široký len jeden centimeter, ktorý je určený na presné a detailné tvarovanie brady a hodí sa aj na úpravu dĺžky fúzov nad hornou perou, resp. pod ňou, čo je tiež pomerne komplikovane prístupné miesto, najmä pre klasické široké nástavce.

Čítajte viac: 

Môžu elektronické cigarety spôsobiť užívateľom smrť? Prvé príčiny série úmrtí v USA vedci odhalili

Už po hodinovom nabití je Panasonic ER-GY60 pripravený na 50-minútové používanie, s káblom sa použiť nedá. Na Slovensku sa predáva za cenu zväčša od 80 do 90 eur.