Úvod Mobily CES 2020: TCL 10 5G – top výrobca televízorov predstavil svoj prvý...

CES 2020: TCL 10 5G – top výrobca televízorov predstavil svoj prvý 5G smartfón

139

Spoločnosť TCL je známa skôr ako druhá najväčí výrobca televízorov na svete, no intenzívne sa snaží preniknúť aj do sektoru smartfónov. Jej modely sa predávajú už aj na Slovensku. Na veľtrhu CES v predpremiére uviedla svoju novú sériu smartfónov TCL 10, vrátane prvého modelu s podporou 5G.

TCL 10 5g je postavený  okolo čipsetu Qualcomm Snapdragon série 7 5G. Uvedené boli aj 4G modely s označením 10 Pro a 10L, ktoré budú základom ponuky značky v roku 2020.

Všetky nové modely sa spoliehajú na displeje z dielne samotného výrobcu a sú osadené štvoricou horizontálne uložených fotoaparátov s podporou technológie NTXVISION, ktorá má zabezpečiť optimalizáciu fotografií a videa v reálnom čase. Zároveň sa jedná o prvé bezrámčekové smartfóny od tohto čínskeho výrobcu.

Použité AMOLED displeje vyrába sesterská spoločnosť TCL CSOT, ktorá vyvíja displeje pre televízory rovnakej značky. Ide pritom o jedného z popredných výrobcov LCD panelov, LTPS, AMOLED a ohybných displejov. Smartfóny budú oficiálne predstavené na februárovom veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone.

Model s označením 10 5G bude v sebe ukrývať s najväčšou pravdepodobnosťou Snapdragon 765G, čítačka odtlačkov prstov je integrovaná v sklenenom zadnom kryte. Predná kamera je schovaná priamo v displeji, ktorý pokrýva viac ako 90% povrchu prednej strany zariadenia, zadný fotoaparát by mal mať rozlíšenie 64 MPix

TCL 10 Pro má podobný dizajn ako 5G model, avšak s edge AMOLED displejom. Ten má v hornej časti výrez pre selfie kameru a chrbát má jednoduchšiu povrchovú úpravu s farebným efektom, ktorý poznáme napríklad z Honoru 10. Čítačka odtlačkov prstov bude integrovaná priamo v displeji, štvorica fotoaparátov by mala byť rovnaká ako pri 5G verzii.

Čítajte viac: 

Druhý najväčší výrobca televízorov na svete predstavil svoj prvý smartfón. A určite stojí za pozornosť

Model TCL 10L bude cenovo výhodným smartfónom nižšej triedy so 48 MPix hlavným fotoaparátom, čítačkou na pravdepodobne plastovom chrbte a výrezom v displeji pre prednú kameru.

Zdroj: TCL