Úvod Mobily TCL ukázala prvý smartfón na svete s motorčekmi a výsuvným displejom

TCL ukázala prvý smartfón na svete s motorčekmi a výsuvným displejom

138
TCL
Prvý koncept s rolovateľným displejom

Koncept od TCL má hrúbku iba 9 mm a využíva rolovací AMOLED displej so tabudovanými motorčekmi na jeho rozšírenie z veľkosti 6,75 palcov na veľkosť 7,8 palcov jednoduchým stlačením tlačidla.

Vyzerá to tak, že smartfóny so skladacím displejom budú patriť k najzaujímavejším technologickým inováciám v oblasti smartfónov pre tento rok. Napriek tomu si myslíme, že ich komerčný potenciál nie je veľký a pravdepodobne zostanú len okrajovou zležitosťou – aspoň pokiaľ neklesne ich cena na hranicu, prijateľnú pre širšiu vrstvu záujemcov.

Vedľa skladacích zariadenií je tu však aj ďalší zaujímavý koncept ukazujúci nové spôsoby, ako využiť flexibilnú zobrazovaciu technológiu AMOLED. Telefón nemusí mať len skladací, ale aj výsuvný displej. Koncept od TCL je vôbec prvým na svete, ktorý s takýmto riešením pracuje. Má hrúbku iba 9 mm a využíva rolovací AMOLED displej so tabudovanými motorčekmi na jeho rozšírenie z veľkosti 6,75 palcov na veľkosť 7,8 palcov jednoduchým stlačením tlačidla.

TCL
Tablet s displejom, ktorý možno preložiť na trikrát.

Výsledkom je potom zariadenie, nlízke rozmermi tabletu, ktoré dokáže v užívateľskom rozhraní rozdeliť obrazovku a umožní prácu na viacerých úlohách naraz. Vďaka systému rolovania nemá tento smartfóny žiadne predely ani záhyby vyskytujúce sa pri skladacích displejoch.

Čítajte viac: CES 2020 – Lenovo predstavilo ohybný notebook, ide aj do predaja

Hoci väčšinou sa vývoj v oblasti skladacích zariadení zameriava na smartfóny, TCL sa domnieva, že túto technológiu možno využiť aj pre väčšie obrazovky. Preto nedávno predstavila ďalší zaujémavý koncept – tablet s na trikrát zloženým displejom. Funkčný prototyp využíva obe technológie ohybu displeja od TCL – DragonHinge a ButterflyHinge. Tie dokážu desaťpalcový tablet premeniť na 6,65-palcové zariadenie s pomerom strán 20,8: 9 a 3K rozlíšením displeja.

Revolučný skladací mobil od Samsungu je už na Slovensku. Vieme cenu