Úvod Quanta BLACK Zvuk, dizajn a funkcie – OTTAVA f SC-C70 MK2

Zvuk, dizajn a funkcie – OTTAVA f SC-C70 MK2

174
Technics OTTAVA f SC-C70 MK2
Technics OTTAVA f SC-C70 MK2

Technics práve predstavil takmer dokonalý systém všetko-v-jednom

Spoločnosť Technics predstavila nový prémiový model OTTAVA f SCT-C70 MK2. Ide o nástupcu modelu SC-C70, ktorý dostal krajší vzhľad, viac funkcií a kvalitnejší zvuk. Zároveň ide stále o kompaktný systém všetko-v-jednom, ktorý vďaka svojím rozmerom dokáže potešiť všetkých milovníkov kvalitného zvuku aj bez špeciálnych posluchových miestností.

Technics OTTAVA f SC-C70 MK2
Technics OTTAVA f SC-C70 MK2

Model SC-C70MK2 je vybavený unikátnou, 8 cm basovou jednotkou a 2 cm výškovým reproduktorom. Práve nový výškový reproduktor je kombinovaný s akustickou šošovkou, ktorej tvar je optimalizovaný tak, aby poskytoval expanzívnejší zvuk. Rovnako ako jeho predchodca, model SC-C70 MK2 je vybavený 2,1-kanálovým reproduktorovým systémom, ktorý obsahuje 12 cm subwoofer. Systém reproduktorov je poháňaný tromi jednotkami originálneho digitálneho zosilňovača Technics, JENO Engine.

Technics OTTAVA f SC-C70 MK2
Technics OTTAVA f SC-C70 MK2

SC-C70MK2 je vybavený funkciou Space Tune, ktorá upravuje kvalitu zvuku tak, aby čo najlepšie vyhovovala podmienkam miesta inštalácie. Novinka má navyše zabudovaný aj mikrofón, vďaka ktorému funkcia Space Tune Auto nastaví optimálne vyvážený zvuk automaticky. SC-C70 MK2 podporuje širokú škálu hudobných zdrojov vrátane CD, rádia, streamovacích služieb ako je Chromecast, AirPlay 2 či Deezer. Ovládanie hlasom pomocou Google Asistenta dnes už považujeme za samozrejmosť a preto nemusíme ani spomínať podporu najrôznejších sietí či klasických pevných pripojení.

Technics OTTAVA f SC-C70 MK2
Technics OTTAVA f SC-C70 MK2

Hudobný systém OTTAVA f SCT-C70 MK2 si podľa tradície výrobcu potrpí na vzhľad. Poteší preto hliníkový horný panel, lamelová predná maska a zaujímavá, manuálne ovládaný slot na CD. Okrem strieborného modelu je k dispozícii aj čierny variant. Do predaja sa dostane už v októbri, konečná cena však pre náš trh ešte nebola stanovená. Očakávame, že sa príliš nevzdiali od ceny predchodcu, ktorý stál necelých tisíc eur.