Úvod Quanta BLACK Technics uvádza na slovenský trh prvý model true wireless slúchadiel

Technics uvádza na slovenský trh prvý model true wireless slúchadiel

305
Technics EAH-AZ70W

Slúchadlá Technics EAH-AZ70W ponúkajú dokonalo čistý zvuk a potláčanie hluku

Dopyt po slúchadlách s kvalitným zvukom v posledných rokoch raketovo vzrástol. Medzi výrobcov, ktorí majú vo svojom portfóliu true wireless, vstúpila po novom aj značka Technics. Podľa štandardu značky Technics je aj pri modeli slúchadiel EAH-AZ70W všetko podriadené ideálnemu zvukovému zážitku. Značka doň vložila všetko svoje know-how, získané za 55 rokov svojej existencie v rámci vývoja originálnych akustických technológií.

Technics EAH-AZ70W

Dynamický menič s veľkým priemerom 10 mm ponúka vďaka svojej membráne z grafénu potiahnutého materiálom PEEK mohutné basy a široký dynamický rozsah čistého zvuku. Akustická komora je navrhnutá tak, aby účinne smerovala prúdenie vzduchu a optimalizovala rovnováhu každej frekvencie zvyšovaním charakteristík akustického tlaku, čo je zárukou energetického a plného zvuku.

Model EAH-AZ70W je vybavený duálnou hybridnou technológiou potlačenia okolitého hluku, ktorá potláča doprednú (priamu) aj spätnú väzbu a kombinuje analógové a digitálne spracovanie audiosignálu. Výsledkom je naozaj bezkonkurenčné potlačenie hluku z okolia. Hluk je zachytený ešte mimo slúchadiel a je aktívne potláčaný pomocou protichodných frekvencií a šumov vnútri slúchadiel.

Slúchadlá EAH-AZ70W používajú vysokovýkonné mikrofóny MEMS vstavané do unikátnej labyrintovej štruktúry, ktorá prispieva k potlačeniu šumenia vetra. Nepríjemné zvuky z okolia sú potlačené v záujme celkovo vyššej kvality zvuku a hovoru. Model RZ-S500W navyše využíva technológiu cielene smerovaného zvuku (beamforming), ktorá umožňuje efektívne zachytenie hlasu a potlačenie okolitého hluku.

Bezdrôtové slúchadlá bežného typu často trpia krátkym prerušením spojenia cez Bluetooth najmä v preplnených priestoroch. Nové modely sú nielen kompaktné, ale tiež ponúkajú mimoriadne spoľahlivé pripojenie, pri ktorom by ste sa s týmto prejavom prakticky nemali stretávať. Malé rozmery boli dosiahnuté vďaka integrácii Bluetooth antény a dotykového senzoru vnútri ovládacieho panelu, zatiaľčo zlepšená stabilita pripojenia je výsledkom maximálneho využitia anténnej časti. Vďaka našej vlastnej konštrukcii anténnej štruktúry je výkon antény maximalizovaný aj v malých rozmeroch slúchadiel.

Technics EAH-AZ70W

Nezávislý signalizačný systém pre vyváženie ľavého a pravého slúchadla pomáha udržiavať stabilné spojenie so správnou zvukovou rovnováhou medzi pravým a ľavým kanálom, čo umožňuje používateľom ponoriť sa do svojej hudby či hovoreného slova v akomkoľvek prostredí.

Aby bol produkt hodný mena Technics, musí ponúknuť výnimočný zážitok z kvality aj komfortu a predovšetkým špičkový zvuk. Slúchadlá EAH-AZ70W nie sú výnimkou. Režim Ambient Sound vám umožňuje registrovať zvuk z okolia aj pri počúvaní vášho obsahu – to sa hodí najmä vo chvíľach, keď potrebujete niečo rýchlo vyriešiť v taxíku alebo v lietadle. Jednoduchým poklepnutím na senzor prepínate medzi potlačením hluku, uprednostnením okolia a vypnutím slúchadiel.

Technics EAH-AZ70W

Štýlový a kompaktný dizajn je nevyhnutný pre udržanie komfortu poslucháčov najmä pri dlhom počúvaní. S veľkým množstvom 3D dát „v uchu“ bol navrhnutý uhol a dĺžka zvukových portov pre maximálne pohodlie. Keď k tomu pridáte odolnosť proti striekajúcej vode a rating IPX4 *2, nemusíte sa báť ani letných zrážok. Batéria s dlhou výdržou životnosťou je pri produkte, ktorý musí byť v pohotovosti často celý deň, samozrejmosťou. Na jedno plné nabitie batéria vydrží šesť hodín nepretržitého prehrávania (so zapnutým potlačením hluku). Nabíjacie puzdro navyše dobije slúchadlá do plna ešte dvakrát. Celkom teda máte k dispozícii 18 hodín prehrávania.

Technics EAH-AZ70W

Kompatibilita s hlasovými asistentmi Siri, Google Assistant alebo Alexa je základnou funkciou pre dnešných aktívnych používateľov mobilných telefónov, ktorí sú neustále v pohybe. Týchto pomocníkov možno ľahko aktivovať pomocou dotykových senzorov slúchadiel. Využitím bezplatnej aplikácie Panasonic Audio Connect získa majiteľ ďalšie možnosti nastavenia zvuku. Konečná cena ešte nebola stanovená, ale podľa ostatných trhov odhadujeme, že bude niekde nad hranicou 200 eur.