Úvod PR správy Technológie, ktoré v horách pomáhajú

Technológie, ktoré v horách pomáhajú

107

Motorola vybaví obľúbené vysokohorské chaty špeciálnymi nabíjačkami pre mobilné telefóny

Technológie majú nepopierateľný vplyv nielen na bežný život človeka v meste či na dedine, ale najmä tam, kde by sme ich na prvý pohľad nečakali – na horách. Spoločnosť Motorola má v oblasti vysokohorskej komunikácie už dlhodobo stabilné miesto, a to prostredníctvom svojich vysielačiek. Privolať si pomoc či overiť trasu je však možné práve vďaka technológiám mobilných telefónov. Čo však robiť, keď sa batéria mobilného telefónu počas výletu na horách vybije? Motorola Slovensko sa v spolupráci s vysokohorským chatárom Milanom “Peky” Štefánikom rozhodli poskytnúť turistom v slovenských horách pridanú hodnotu – možnosť nabiť si telefón v uzamykateľných nabíjacích staniciach, ktoré budú umiestnené vo vysokohorských chatách.

Každá vysokohorská prevádzka je istým spôsobom odrezaná od civilizácie a jej existencia závisí na dobrej komunikácii a spojení so svetom. Od nevľúdnych poveternostných podmienok, cez zásobovanie, až po záchranné akcie horskej služby, pre ktorú je vysokohorská prevádzka útočiskom. Tento druh vysokohorskej komunikácie je od nepamäti spájaný s komunikačnými technológiami spoločnosti Motorola. Sú to technológie, ktoré boli prvé nielen na expedíciách a pri prvo-výstupoch, ale dostali sa oveľa vyššie a prostredníctvom nich zazneli aj svetoznáme prvé slová z Mesiaca: „…malý krok pre človeka, no veľký pre ľudstvo“. Nabíjacie stanice vo vysokohorskom prostredí predstavujú na prvý pohľad malý krok, majú však nesmierne veľký vplyv na ochranu zdravia človeka v horách.

Motorola Slovensko sa spojila s Pekym a pripravujú rôzne užitočné spolupráce, ako napríklad uzamykateľné nabíjacie stanice na telefóny s lokálnym horským dizajnom. Nabíjacie stanice budú pre hostí umiestnené priamo na horských chatách. Dostatočne nabitá batéria telefónu je skutočne výnimočná – dokáže ochrániť ľudský život v náročných podmienkach vysokých hôr. Byť napredujúcim chatárom v dnešnej dobe totiž neznamená, že stačí mať len dokonalú znalosť vysokohorského života, zvládať tvrdé skúšky a neustálu prácu s vysielačkou. Zahŕňa aj dokonalé vnímanie trendov hotelierstva, gastronómie, dizajnu, networkingu, marketingu, sociálnych sietí a technológií zároveň.

Známe chaty, ktoré majú na starosti, dnes majú svoje sociálne siete nabité čerstvými turistickými informáciami a zaujímavosťami. Prevádzkari v Pekyho tíme denne pracujú s profesionálnymi telefónnymi aplikáciami, ktoré im uľahčujú prácu. Pekyho telefón je plný súkromných fotografií s významnými návštevami ako Michael Douglas, Reinhold Messner, ako aj rôznymi kuriozitami. Napríklad fotografie zo skialpového výstupu tesne pod vrchol štítu, ktorého hrot sa pár dní na to naveky zrútil dolu do doliny.