Úvod Mobily Telefón, ktorý nevie naozaj nič, sa vypredal za 60 sekúnd. Lebo mal...

Telefón, ktorý nevie naozaj nič, sa vypredal za 60 sekúnd. Lebo mal logo Supreme

472
Supreme Blu Phone sa už teraz predáva v aukciách za štvor- až päťnásobok svojej pôvodnej ceny.

Značka Supreme do svojej jesennej kolekcie zaradila retro tlačidlový telefón s pamäťou 128 MB, 2,4 palcovým minidisplejom s rozlíšením 320 x 240 pixelov a VGA zadnou kamerou. Vypredal sa okamžite

Supreme je streatwearová značka, ktorá si vybudovala imidž kultovej záležitosti a vďaka tomu je schopná na oblečenie zavesiť absurdne vysoké cenovky. A ľudia sú ochotní hodiny stáť v radoch pri uvedení do predaja, len aby ich mohli kúpiť. Z hľadiska firmy je to ideálny obchodný model.

Supreme Blu Phone má 2,4-palcový displej.

A teraz ho v Supreme dotiahli naozaj do dokonalosti. Koncom leta oznámili, že na trh uvedú svoj vlastný mobil, vychádzajúci z čínskeho Blu Zoey 2.4 3G.

Rozhodne však nebude konkurovať iPhonu 11 alebo Samsugu Galaxy S10. Jeho parametre boli oveľa skromnejšie, nikomu to však vôbec neprekážalo.

Išlo totiž o klasický tlačidlový mobil s podporou len 3G sietí. K tomu sa môže pochváliť  malým 2,4-palcovým displejom s rozlíšením 320×240 pixelov, VGA (!) zadným fotoaparátom a bez prednej selfie kamery.

Je na dve SIM karty v plnej veľkosti, ktoré dnes už nezoženiete, takže budete potrebovať aj adaptér.

V aukcii teraz stojí telefón Supreme 200 a viac dolárov.

Užívateľská pamäť je 128 MB (!), podporuje však pamäťové karty do veľkosti 32 GB.  Telefón je v podstate nepoužiteľný, v Supreme naň zavesili 60-dolárovú cenovku a v polovici tohto mesiaca spustili predaj.

Ten trval minútu, behom nej sa totiž Supreme Blu Phone  kompletne vypredal. Aktuálne ho zoženiete na aukčných portáloch za sumy okolo 200 dolárov a viac.  Takto sa robí biznis.

A značka, ktorá dokáže predaj aj obyčajnú tehlu (teraz nenarážame na popisovaný mobil, myslíme skutočnú tehlu) so svojim logom za vyše 30 dolárov o tom vie svoje. Teraz za tieto tehly v aukciách záujemcovia zaplatia aj tisíc dolárov.