Úvod Aplikácie, softvér a služby Televíznu školu asi spustíme, keď ju už nikto nebude potrebovať

Televíznu školu asi spustíme, keď ju už nikto nebude potrebovať

20
teleškola

V susednom Česku funguje vyučovanie cez televíznu obrazovku približne od polovice marca, u nás sa o teleškole stále len „rokuje“ a asi ju s veľkou slávou spustíme v čase, keď vlastne už ani nebude dávať zmysel.

V súvislosti so spustením “teleškoly” sa stále realizujú rokovania, potvrdil pre TASR odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Jej spustenie avizoval minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) po Veľkej noci.

“V danej veci stále prebiehajú rokovania, preto bližšie informácie budeme mať najskôr začiatkom mája,” uviedol rezort školstva. “Teleškola” by  podľa rezortu mala simulovať reálne vyučovanie v školách. Načo takýto projekt bude v čase, keď sa školský rok chýli ku koncu a zrejme sa onedlho otvoria aj školy ako také, je asi pre nášho ministra príliš náročná otázka.

Minister školstva ešte pred veľkonočnými sviatkami uviedol, že by malo ísť o vysielanie pre vybrané ročníky základných škôl. “Dúfam, že naplníme každý deň aspoň štyri hodiny,” uviedol vtedy s tým, že pri vysielaní by sa malo striedať okolo 30 učiteľov.

Školy a školské zariadenia zostávajú zatvorené až do odvolania. Dôvodom je zabránenie šíreniu nového koronavírusu.