Úvod Quanta BLACK The Frame: Televízor, ktorý nerozoznáte od obrazu sa začal predávať na Slovensku....

The Frame: Televízor, ktorý nerozoznáte od obrazu sa začal predávať na Slovensku. Vieme cenu

69
Frame sa môže zmeniť na jeden z takmer tisíc obrazov. Foto: Samsung

Originálny OLED televízor od Samsungu sa predáva sa v skutočnom obrazovom ráme a v režime Art (Umenie) premieta vernú reprodukciu vybraného obrazu, prípadne umeleckej fotografie. Treba však za ne platiť

Aby bola podoba s obrazom dokonalá, Frame na stenu pripevníte prakticky bez medzier, pričom z neho vedie iba jediný kábel One Invisible Connection. Ten do televízora privedie energiu aj dáta. Alternatívou je špeciálny stojan Studio Stand, ktorý vyzerá úplne ako stojan na maliarske plátno.

Niekoľko podôb nového The Frame. Foto: Samsung

A ako je to s tým premietaním obrazov? Aby bolo čo najvernejšie, televízor má snímač jasu. Ten umožňuje upraviť farebné podanie tak, aby sa prispôsobil jasu v miestnosti a dosiahlo sa tak optimálne zobrazenie umeleckého diela na obrazovke.

Tá je navyše v skutočnom obrazovom ráme, dokonca vymeniteľnom. Možno si vybrať zo štyroch farebných dekorov – hnedej, béžovej, bielej a čiernej a meniť ich podľa zvolenej reprodukcie obrazu.

Televízor má rám ako klasický obraz, Foto: Samsung

Taktiež je možné nastaviť, ako dlho sa majú obrazy zobrazovať v prípade, že v miestnosti nikto nie je, televízor má totiž  pohybový senzor.

Popri obrazoch na ňom možno premietať aj umelecké (aj  vlastné) fotografie. Na výber je 7 možností zobrazenia a 10 farebných podkladov.

Na jednej obrazovke tak možno mať až tri fotografie, alebo jednu rozdelenú do troch častí ako triptych, panorámu či mix.

Pri premietaní obrazov sa netreba báť poškodenia displeja. Ide totiž o QLED televízor, schopný zobraziť vyšší kontrast, hlbšie a tmavšie čierne odtiene, pokryť 100 % farebný priestor pri akejkoľvek úrovni jasu. Pritom netrpí vypaľovaním obrazu tak, ako sa môže stať pri iných technológiách.

Čítajte viac:

MegaCon: Panasonic ukázal televíznu technológiu budúcnosti

 

Obrazy, ktoré si chcete prostredníctvom Frame premietnuť sú vo vlastníctve špičkových galérií. Preto táto služba nie je zadarmo. Volá sa Art Store a aktuálne sprístupňuje viac než 1000 umeleckých diel. Tie pochádzajú z galérie Uffizi v Taliansku, múzea Vincenta Van Gogha v Holandsku, múzea Te Papa na Novom Zélande, Múzea výtvarného umenia v Budapešti či z kráľovskej zbierky Veľkej Británie.

Rám možno jednoducho meniť. Foto: Samsun

Art Store si možno na mesiac zdarma vyskúšať, potom platíte mesačne necelých 6 eur a premietané diela môžete meniť, prípadne si práva ku konkrétnemu dielu možno zakúpiť za 24 eur.

A aby sme nezabudli na ceny. Samsung Frame sa u nás predáva od polovice septembra za 999 eur (43‘‘ uhlopriečka), 1 199 eur (49‘‘ uhlopriečka), 1 399 eur (55‘‘ uhlopriečka) a 1 799 eur (65‘‘ uhlopriečka). Cena doplnkového vymeniteľného rámu je 99 eur v prípade uhlopriečok 43 a 49 palcov a 129 eur pri uhlopriečke  55- a 65-palcov.