Úvod Práčky a sušičky ThinQ: Smart práčka od LG za vás nastaví aj optimálny prací program

ThinQ: Smart práčka od LG za vás nastaví aj optimálny prací program

688
Inteligentná práčka
Práčky LG s technológiou ThinQ využívajú aj umelú inteligenciu. Foto: LG

Smart práčku s technológiou ThinQ možno odkiaľkoľvek kontrolovať pomocou mobilnej aplikácie a dá sa ovládať aj hlasom cez Alexu od Amazonu alebo Google Assistant

V najnovšom vydaní, ktoré spoločnosť LG ukázala pred niekoľkými dňami na veľtrhu IFA v Berlíne, je inteligentná práčka ThinQ vybavená umelou inteligenciou, respektíve technológiou AI DD.

Aj vďaka nej – a analýze vyše 20-tisíc rôznych vzorov prania do nej stačí znečistené prádlo vložiť. Následne ona sama vyberie ideálny program na základe jeho hmotnosti a typu látky.

O poškodenie sa netreba báť, testy (pranie bavlneného prádla s hmotnosťou 2 kg pri najvyššej teplote)  ukázali, že v porovnaní s bežnými práčkami rovnakej značky je k prádlu až o 18 percent šetrnejšia.

Smart práčka
Práčka s technológiou ThinQ má aj priamy pohon, motor je pripojený k bubnu, nepotrebuje prevodový remeň. Foto: LG

Výhodou práčky ThinQ je aj ultrarýchly program, trvajúci necelých 40 minút a má aj funkciu parného osvieženia (Steam Refreshing).  Tá ľahko znečistené prádlo osvieži, zbaví zápachov, mierne vyrovná a zlikviduje takmer všetky alergény (99,9%).

Práčka má priamy pohon, čiže motor je pripevnený k bubnu.  Vďaka tomu odpadla nutnosť použitia prevodového remeňa, jednej z najháklivejších a najkazovejších súčastí väčšiny práčok. Aj preto je na motor záruka až 10 rokov.

Práčka LG s ThinQ má energetickú účinnosť A +++ – 50%. Dá sa ovládať mobilnou aplikáciou alebo prostredníctvom hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.