Úvod Mobily Tip na darček? Alcatel uvádza jednoduchý dvojsimkový smartfón za menej ako 80...

Tip na darček? Alcatel uvádza jednoduchý dvojsimkový smartfón za menej ako 80 eur

36
Alcatel 1V má displej uhlopriečkou 5,5 palcov a pomerom strán 18:9.

Alcatel 1V má užívateľskú pamäť 16 GB, rozšíriteľnú microSD kartami, RAM 1GB, 8-jadrový procesor a využíva operačný systému Android Pie Go Edition

Nový Alcatel s modelovým označením 1V je určená pre menej náročných užívateľov, Jeho IPS displej má uhlopriečku 5,5 palcov a pomer strán 18: 9. Ten je ideálny pre prezeranie videa a fotiek.  Srdcom dostupného smartfónu je procesor s

Telefón využíva odľahčený operačný systém Android Pie Go Edition.

ôsmimi jadrami, čo je v tejto cenovej kategórii nie celkom bežné. Interná pamäť s kapacitou 16 GB možno navyše pomocou MicroSD karty rozšíriť až o ďalších 128 GB.

Zásluhou odľahčeného operačného systému Android Pie Go Edition telefón pracuje úplne plynule aj s obyčajným 1 GB operačnej pamäte. Novinka je tiež vybavená špeciálnym tlačidlom Google Assistant, ktoré umožňuje jediným dotykom jednoduché spúšťanie aplikácií, vyhľadávanie informácií, ovládanie domácich smart zariadení, diktovanie textových správ a prístup k  ďalším funkciám.

Hlavný 5Mpx fotoaparát dokáže pomocou umelej inteligencie rozpoznať až 12 rôznych scén.

Na základe toho automaticky upraví svoje nastavenia, a postará sa o čo najlepšie zábery. Nechýba ani nočný a panoramatický režim, HDR alebo foto a video filtre v reálnom čase. Rovnaké rozlíšenie ponúka aj predná selfie kamera, doplnená bleskom.

Alcatel 1V podporuje všetky európske LTE pásma, čo znamená rýchle sťahovanie a odosielanie dát. Môže v ňom navyše mať mať dve nano SIM karty a k dispozícii je aj  tretí samostatný slot pre pamäťové karty typu MicroSD. Batéria má kapacitu 2460 mAh.

Alcatel 1V prichádza na náš trh práve teraz, jeho cena by sa mala pohybovať pod 80-eurovou hranicou.